Kabaret Młodych Panów: lubimy absurdalne poczucie humoru [WIDEO]
2023-04-01, 17:04 | aktualizacja 2023-04-01, 18:04
Kabaret Młodych Panów bawi i rozśmiesza miliony Polaków już blisko 20 lat. Jak mówią, tematy do śmiechu są wszędzie. – Obserwujemy jakąś scenkę, czy to rodzajową czy obyczajową i przygotowujemy skecz – mówią w Trójce Mateusz Banaszkiewicz i Bartek Demczuk, połowa składu kabaretu. – Wykorzystujemy doświadczenia własne, przyjaciół albo znajomych.
Śląskie korzenie - dobra jakość
Kabaret Młodych Panów powstał w 2004 roku w Rybniku. Premiera pierwszego programu pt. "My naprawdę chcemy pracować" odbyła się 7 października 2004 roku podczas IX Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. Panowie mają na swym koncie wiele nagród i wyróżnień. Zostali docenieni m.in. na krakowskim festiwalu PAKA, a także podczas Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry, Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A. w Poznaniu i gdańskiego Festiwalu Dobrego Humoru.
Pochodzą ze Śląska, co często wykorzystują w swoich skeczach. Poruszają różne tematy, także kontrowersyjne i tabu, jednak jak zaznaczają, zawsze dbają o jakość skeczy i czerpią od najlepszych. - Nasz kabaret, nie tylko z nazwy, nawiązuje do Kabaretu Starszych Panów, który zawsze się dobrze kojarzył wszystkim Polakom do pewnego wieku – mówią goście audycji. – Staramy się utrzymać odpowiedni poziom i chcemy kontynuować dzieło dobrego kabaretu.
Kabaret jako całość
Jak przekonują artyści, wiele tematów do skeczy przynosi życie, a śmiać się można ze wszystkiego. Niedawno wystartowali z nowym programem. – Pojawił się w telewizji, ale zablokowaliśmy, żeby nie był publikowany w internecie – tłumaczą. – Teraz wiele rzeczy przenosi się w wirtualną przestrzeń, ale my stawiamy na spotkania z publicznością. Przychodzą ludzie, którzy znają nas z kilku skeczy i mówią, że nie wiedzieli, że można z tego zrobić całość - spektakl kabaretowy. Nasze występy i nowe kawałki zyskały już uznanie.
Goście Trójki opowiadali więcej o obecnej sytuacji kabaretów na rynku oraz o swoich inspiracjach i planach.
Posłuchaj
Ponadto w audycji:
- recenzje: "Tchnienie" Duncana Macmillana, spektakl w reżyserii Grzegorza Małeckiego w Teatrze Narodowym oraz "Testosteron" – nowa odsłona słynnego tekstu Andrzeja Saramonowicza na Żoliborzu w Warszawie, niebawem do obejrzenia w całej Polsce;
- wędrówki Malwiny: "Depeche Mode" – spektakl muzyczny warszawskiego Teatru Rampa;
- co słychać: Małgorzata Bogajewska – Teatr Ludowy w Krakowie;
- antyporadnik: telefon w teatrze.
***
Tytuł audycji: W antrakcie
Prowadzą: Malwina Kiepiel, Magda Kuydowicz
Data emisji: 01.04.2023
Godziny emisji: 12.05
kc/aw