"Piękna i Bestia" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Piękna i Bestia" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu
"Piękna i Bestia" - zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Lia Koltyrina

W Poznaniu rozpoczynają się prace nad musicalem "Piękna i Bestia" z oscarową muzyką Alana Menkena oraz piosenkami Howarda Ashmana i Tima Rice’a. – Premiera w lutym – zapowiadał w Trójce Przemysław Kieliszewski, dyrektor teatru. 

 W latach 90. rozpoczęła się era tworzenia bajek musicalowych. Bierzemy się za realizację jednej z nich. Musical "Piękna i Bestia" trafi na nasze deski z wielkim przytupem - opowiadał Przemysław Kieliszewski.  Realizowany będzie przez wspaniałych fachowców, którzy sprawdzili się na naszej scenie. Za reżyserię odpowiedzialny jest Jerzy Jan Połoński. Wystąpi nasz wspaniały zespół, a także gościnnie kilku artystów, m.in. Rafał Szatan w roli Bestii – mówił w Radiowej Trójce.


Licencja na wystawianie i kreatywność

Uzyskanie licencji na realizację broadwayowskiego musicalu nie było takie proste. Teatr musiał spełnić szereg wymogów, jednak pozostawiono przestrzeń na kreatywną twórczość.  Nie odtwarzamy scenografii i kostiumów co do jednego– tłumaczył gość Trójki.  Ich odtworzenie nie jest łatwe, bo oprócz strojów głównych bohaterów, musimy zaprezentować m.in. kostiumy Świecznika, Szafy czy Pani Imbryk. Nasi realizatorzy podchodzą do tego bardzo kreatywnie. Będzie czarodziejsko, kolorowo, ale także twórczo – zaznaczył.


Nie tylko dla dzieci

Premiera spektaklu odbędzie się 25 lutego, w kolejnych miesiącach do czerwca można będzie zobaczyć blisko 35 przedstawień. Jak podkreślał dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu, bajka "Piękna i Bestia" to opowieść nie tylko dla dzieci, ale także dorosłych, którzy z sentymentem wspominają ją ze swojego dzieciństwa.

 Po trudnych tematach, jakie ostatnio poruszaliśmy w naszym teatrze  m.in. spektakl o Sendlerowej  teraz przyszedł czas, żeby nasza publiczność odetchnęła  opowiadał Przemysław Kieliszewski. – Wiemy, że bilety są już kupowane przez fanów musicali, których w całej Polsce nie brakuje – podsumował w rozmowie.

Źr. Facebook/Teatr Muzyczny w Poznaniu

W rolę Belli wcielą się dwie aktorki Poznańskiego Teatru Muzycznego Joanna Rybka-Sołtysiak, oraz Ula Laudańska. Obok wspomnianego już Rafała Szatana rolę Bestii kreować będą także Karol Drozd i debiutujący Patryk Bartoszewicz.

Wydarzenia towarzyszące 

W ramach wydarzenia organizowane będą różnego rodzaju akcje. m.in. akcja czytania książek organizowana we współpracy z Biblioteką Raczyńskich w Poznaniu.  Bella przecież czytała i to była jej pasja. W książki uciekała przed swoją tragedią, która potem zamieniła się w wielkie szczęście  tłumaczył gość audycji.  To najbardziej lubimy, że w pięknych bajkach wszystko musi się dobrze skończyć. Teatralna magia na pewno zaistnieje i będzie działała – zapewnił gość "Trójki do trzeciej".


Przeczytaj także


Posłuchaj

7:34
Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu o premierze musicalu "Piękna i Bestia" (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Marta Piasecka
Gość: Przemysław Kieliszewski (dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu)
Data emisji: 27.10.2022
Godzina emisji: 12.17

aw

Polecane