Piotr Trojan o filmie "Johnny": w każdym z nas jest trochę dobra i ten film to pokazuje

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Piotr Trojan o filmie "Johnny": w każdym z nas jest trochę dobra i ten film to pokazuje
Kadr z filmu "Johnny"Foto: mat. promocyjne

Gościem Ryszarda Jaźwińskiego był Piotr Trojan, aktor nagrodzony na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za najlepszą główną rolę męską w filmie "Johnny" w reżyserii Daniela Jaroszka. Co rola Patryka zmieniła w jego życiu? Zachęcamy do wysłuchania audycji "Trójkowo, filmowo" i zapoznania się ze wszystkim laureatami gdyńskiego festiwalu. 

"Johnny" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia, opowiedziana z perspektywy podopiecznego twórcy hospicjum w Pucku, księdza Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który miał kłopoty z prawem i został skazany na prace społeczne w puckim hospicjum.

Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

Miłość do świata i ludzi 

Historia opowiada o miłości do świata i drugiego człowieka. Pokazuje również, że każdy zasługuje na drugą szansę. Filmowy Patryk dostaje od ks. Jana Kaczkowskiego. Bohater nie podejrzewa, jak odmieni ona jego życie.

Wcielający się rolę Piotr Trojan został uznany za najlepszego aktora podczas 47. FPFF w Gdyni. Artysta nie krył radości z wyróżnienia. – Jestem strasznie wzruszony, to jest bardzo wykańczające, my się bardzo cieszymy, ale również stresujemy. Nie ukrywam, że to zderzenie z tymi wszystkimi filmami, aktorami, to jest duży stres – mówił aktor. Podkreślił również, że rola Patryka bardzo wiele wniosła do jego życia, a sam film "Johnny" pokazuje, "że każdy zasługuje na kolejną szansę w życiu". Jak dodał – w każdym z nas jest trochę tego dobra i ten film to pokazuje.

Czytaj także 

Posłuchaj

1:40:51
Piotr Trojan o filmie "Johnny": w każdym z nas jest trochę tego dobra i ten film to pokazuje (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Ponadto w audycji:

  • 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni  podsumowanie, wypowiedzi laureatów, zapowiedź premier kinowych najnowszych polskich produkcji;
  • 47. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto podsumowanie, rozmowa z Olgierdem Sawą, obserwującym tegoroczny festiwal;
  • Rozmowa z Almirą Nawrot, aktorką (wciąż) dziecięcą występującą w teatrze oraz debiutującą w kinie w filmie Krzysztofa Łukaszewicza "Orlęta. Grodno '39"​;
  • W kinach: "Trzy tysiące lat tęsknoty" w reżyserii George'a Millera, rozmowa z Małgorzatą Matuszewską.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 23.09.2022
Godzina emisji: 13.08

mat. pras./ zch


Polecane