Madonna nakręci film o sobie. W roli głównej Julia Garner

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Madonna nakręci film o sobie. W roli głównej Julia Garner
Julia Garner w serialu "Kim jest Anna?"Foto: NETFLIX / Planet / Forum

O realizacji filmu opartego na biografii Madonny mówi się od kilku lat. A głównym tematem jest oczywiście to, kto mógłby zagrać główną bohaterkę. Wygląda na to, że w tym wyścigu wygrała Julia Garner znana m.in. z seriali "Ozark" i "Kim jest Anna?". Od początku wiadomo też, że za kamerą stanie sama Madonna.

  • Madonna (właściwie Madonna Louise Ciccione) jest ikoną muzyki pop. Do dzisiaj sprzedała ponad 335 mln płyt i jako kobieta z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa
  • W branży muzycznej Madonna odniosła wiele sukcesów, jednak w branży filmowej wiedzie jej się słabo: większość produkcji z jej udziałem, a także obie przez nią wyreżyserowane, miało negatywne recenzje
  • Julia Garner do dziś ma na koncie 34 role, ale największą popularność przyniosły jej seriale "Kim jest Anna?" i "Ozark", które sprawiły, że stała się jednym z najgorętszych nazwisk w branży

Wyrazisty symbol wyzwolenia

– Myślę, że ważny stał się jej wyrazisty, feministyczny wizerunek, symbol wyzwolenia, który dał do myślenia ludziom na całym świecie: chodzi o seksualność, czy kwestię polityki rasowej w Stanach. Madonna o tym mówiła i o tym śpiewała – opisuje wagę dokonań Madonny dziennikarz muzyczny Adam Smolarek. – Do tego dochodzi przebojowa muzyka, cały wyrazisty sceniczny image. Był element burzenia sacrum, co Madonna stale robiła w swojej karierze. Jeśli ktoś w tamtych, dość konserwatywnych czasach dał radę utrzymać się na szczytach list przebojów, do dzisiaj sprzedać ponad 330 mln płyt, nie ma nic dziwnego, że wobec tej osoby używa się tak dużych słów – ocenia.

Nikomu nie będzie łatwo

Jak można się zorientować ze wstępnych informacji, w filmie zostanie pokazany przede wszystkim początek kariery Madonny i jej droga na szczyt. – To będzie ciężka praca fizyczna i psychiczna, żeby to wszystko unieść. Aktorka musi być charyzmatyczna, bo Madonna jest kobietą z niezwykłą energią: płynie w niej przecież włoska krew! – mówi filmoznawca Artur Cichmiński. – To duża odpowiedzialność ze strony aktorki, ale też reżyserki, która musi pozwolić aktorce stworzyć interpretację, kreację Madonny – wskazuje.

Przeczytaj także


Julia Garner To Rumours She's Playing Madonna In An Upcoming Biopic/YouTube ET Canada


Kluczem jest szczerość

– Kontrowersje Madonny, które mieliśmy do tej pory okazję obserwować, tak naprawdę budują jej biografię. I jeżeli ona do tego podejdzie naprawdę uczciwie i będzie chciała się zmierzyć z tymi kontrowersjami i prowokacjami, to ten film sam w sobie też taki będzie – tłumaczy. – Ale ja bym chciał, żeby ten film nie był grzecznym kinem: żeby tam były fajerwerki w stylu Madonny, żeby to było gorzkie, drapieżne... – ujawnia swoje oczekiwania.

Jak w każdym filmie, dużo zależy też od producenta. Madonna zrobiła dwa filmy, oba wyprodukował je ówczesny mąż, Guy Ritchie, ale mimo to nie odniosły one sukcesów. Przy okazji pojawiły się ironiczne opinie, że nikt ich nie chciał produkować, więc chcąc nie chcąc musiał Ritchie. I to doprowadziło ostatecznie do ich rozwodu... Może brak tych koneksji rodzinnych spowoduje, że ten film wreszcie osiągnie sukces?

Madonna – Like A Virgin (Official Video)/YouTube Madonna

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Marta Piasecka
Autorka materiału reporterskiego: Gosia Jakubowska
Data emisji: 14.06.2022
Godzina emisji: 11.37

pr

Polecane