Trwa 36. Tarnowska Nagroda Filmowa. O Grand Prix walczy 12 polskich produkcji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trwa 36. Tarnowska Nagroda Filmowa. O Grand Prix walczy 12 polskich produkcji
36. Tarnowska Nagroda FilmowaFoto: Tomasz Stawiszyński "Misja Sowy. Tosia, Franek i sekrety filozofii" Foto: mat. promocyjne

Trwa 36. Tarnowska Nagroda Filmowa. W dniach 27 maja - 4 czerwca w jednym z najstarszych działających polskich kin, czyli otwartym w 1913 roku tarnowskim Marzeniu, o nagrody publiczności i gremiów jurorskich walczy 12 pełnometrażowych filmów wyprodukowanych w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. O Konkursie Głównym Festiwalu oraz wydarzeniach towarzyszących w audycji "Fajny film" opowiedział dyrektor wydarzenia Tomasz Kapturkiewicz.

Trwa 36. Tarnowska Nagroda Filmowa – w Konkursie Głównym nowości i filmy znane widzom

Przed uczestnikami 36. Tarnowskiej Nagrody Filmowej w Tarnowie jeszcze prawie tydzień projekcji filmowych, koncertów, wydarzeń towarzyszących i emocji związanych z polskim kinem. W otwartym od 1913 roku kinie Marzenie w Tarnowie, gdzie trwa Festiwal, o nagrody publiczności i gremiów jurorskich walczyć będzie 12 pełnometrażowych filmów konkursowych wyprodukowanych w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy: "Infinite storm" Małgorzaty Szumowskiej z udziałem Michała Englerta, "Inni ludzie" Aleksandry Terpińskiej, "Magdalena" Filipa Gieldonia, "Moje wspaniałe życie" Łukasza Grzegorzka, "Piosenki o miłości" Tomasza Habowskiego, "Powrót do tamtych dni" Konrada Aksinowicza, "Sonata" Bartosza Blaschke, "Teściowie" Jakuba Michalczuka, "Wesele" Wojciecha Smarzowskiego, "Wiarołom" Piotra Złotorowicza, "Wszystkie nasze strachy" Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta oraz "Żeby nie było śladów" Jana P. Matuszyńskiego. 

– Na Festiwalu pojawiają się premiery, ale też filmy, które już były prezentowane w kinach, także w kinie Marzenie. Mimo to prezentujemy je, ponieważ zostały wybrane w preselekcji i powalczą o najbardziej zaszczytny laur. Wielkim atutem naszego festiwalu jest możliwość spotkania się z twórcami filmów na żywo. To powód, dla którego ludzie często decydują się raz jeszcze wziąć udział w projekcjach – mówił dyrektor 36. Tarnowskiej Nagrody Filmowej Tomasz Kapturkiewicz.

Najczęściej czytane


Koncerty muzyki filmowej i Sekcja Młodego Widza

Organizatorzy Festiwalu co roku dbają mocno o to, żeby w programie oprócz filmów konkursowych znalazło się dużo dodatkowych projekcji i muzyki filmowej. – Mamy 12 tytułów konkursowych, 13 bajek w Sekcji Młodego Widza, osiem filmów krótkometrażowych, dwa spektakle teatralne i dwa koncerty muzyki filmowej. 1 czerwca zapraszamy serdecznie najmłodszych na Bajkową Fiestę, czyli fantastyczne spotkanie z muzyką, z piosenką oraz na spektakl w amfiteatrze przygotowany specjalnie z myślą o dzieciach. Na koniec Tarnowskiej Nagrody Filmowej, podczas gali wręczenia nagród odbędzie się koncert muzyki filmowej w wykonaniu Kwintetu Śląskich Kameralistów. Będą wspaniali soliści i kultowe tematy autorów takich jak Waldemar Kazanecki, Wojciech Kilar, Krzysztof Komeda – wyliczał gość Trójki w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim.

Finał 36. Tarnowskiej Nagrody Filmowej w Tarnowie czeka nas w sobotę 4 czerwca, ale Festiwal trwa do niedzieli. – Mamy taki zwyczaj już od wielu lat. W niedzielę, w ramach epilogu pokazujemy wszystkie nagrodzone filmy – poinformował Tomasz Kapturkiewicz. – Nasz Konkurs Główny oceniają aż trzy gremia: jury profesjonalne, jury młodzieżowe oraz publiczność. Nagroda publiczności jest bardzo ceniona przez artystów – dodał.

Posłuchaj

3:12
Trwa 36. Tarnowska Nagroda Filmowa. Dyrektor wydarzenia Tomasz Kapturkiewicz gościem Trójki (Fajny Film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Tomasz Kapturkiewicz (dyrektor 36. Tarnowskiej Nagrody Filmowej)
Data emisji: 30.05.2022
Godzina emisji: 10.22

mat. promocyjne/kr

Polecane