Gigantyczna inwestycja Volkswagena w Ameryce Północnej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Gigantyczna inwestycja Volkswagena w Ameryce Północnej
Unijna gospodarka jest w niezłej kondycji - pokazują ostatnie dane.Foto: shutterstock.com/Jenson

Niemiecki koncern motoryzacyjny zainwestuje potężne pieniądze, aby przyspieszyć rozwój technologii samochodów elektrycznych. Tym razem kolejna gigantyczna fabryka Volkswagena powstanie na terenie USA.


shutt samochód elektryczny 1200.jpg
Elektroofensywa Volkswagena!

To już druga w ostatnim czasie tak duża inwestycja Volkswagena. Jakiś czas temu producent samochodów ogłosił, że w Niemczech powstanie kolejna, wielka fabryka, która będzie odpowiadać wyłącznie za auta elektryczne (pisaliśmy o tym TUTAJ). Volkswagen to gigant, który chce rozwijać swoje technologie nie tylko w Europie. Wiemy już, że kolejny ośrodek zajmujący się elektrykami zostanie stworzony w Stanach Zjednoczonych. Inwestycja ma kosztować ponad 7 miliardów dolarów i powstać w ciągu najbliższych 5 lat.

Gigantyczne pieniądze mają umożliwić nie tylko finansowanie produkcji samochodów elektrycznych, ale także badań i rozwoju technologii. Dziś koncerny prześcigają się w tworzeniu jak najwydajniejszego elektryka, który będzie w stanie pokonać wiele kilometrów na jednym ładowaniu. Zasięg to kluczowy element brany pod uwagę podczas wyborów podejmowanych przez potencjalnych klientów. 


Wiadomo, że jeszcze w tym roku Volkswagen rozpocznie budowę modelu ID. 4 w zakładzie w Chattanooga w stanie Tennessee. Od 2024 roku uruchomiona zostanie produkcja długo wyczekiwanego, elektrycznego busa - ID. Buzz. Dwa lata później z taśm ma zjechać zupełnie nowy crossover – oczywiście również bezemisyjny.

Volkswagen zakłada, że za 8 lat pojazdy z silnikami spalinowymi zostaną całkowicie wycofane z oferty katalogowej.


Inwestycja nie obejmuje jedynie Stanów Zjednoczonych, bowiem pieniądze zasilą także fabryki w Meksyku. Niewykluczone, że Volkswagen zajmie się na terenie USA produkcją ogniw akumulatorowych, jednak decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Niemiecki gigant nie rzuca słów na wiatr i pokazuje, że przejście w bezemisyjność to prawdziwy cel marki na najbliższe lata.

 

kw

CZYTAJ TAKŻE:

Źródło: motor1.com

Polecane