Pokochaj swój tłuszczyk, bądź silna i dbaj o duszę!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pokochaj swój tłuszczyk, bądź silna i dbaj o duszę!
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/jill111/domena publiczna

Leniwe przedpołudnie to w założeniu czas prywatny, domowy, przeznaczony tylko dla nas i naszych najbliższych. Czas, kiedy możemy dłużej poleżeć w łóżku, poczytać, porozmawiać, poprzytulać się. Czas, kiedy można pozwolić sobie na przyjemność nicnierobienia poza sprawianiem sobie przyjemności.


szczesliwa_kobieta_shutter_1200_Maridav.jpg
Polskie Radio Czwórka Strefa Prywatna Jak przyciągać dobre rzeczy? Trochę o filozofii szczęścia

W języku francuskim "leniwe przedpołudnie" to "faire la grasse matinée", czyli dosłownie "mieć tłusty poranek". Tymczasem słowo "tłuszcz" w ostatnich czasach niezbyt dobrze się kojarzy. Może jednak warto je zrehabilitować, przynajmniej trochę?


Posłuchaj

50:00
Tłuszczyk nie jest taki zły (Leniwe przedpołudnie/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Ciągle słyszymy, że tkanka tłuszczowa jest wrogiem numer 1 większości kobiet i niczego bardziej nie pragniemy, aby się go pozbyć. Trudno się zresztą dziwić, skoro cały świat krzyczy "spal tkankę tłuszczową, zamień tłuszcz na mięśnie!" – mówi trenerka Justyna Bolek, doktorantka gdańskiego AWF, autorka koncepcji słowiańskiego fitnessu.

– Tymczasem tkanka tłuszczowa nie jest złem, jest nam bardzo potrzebna. Jest też normalne, że kobiety mają jej więcej niż mężczyźni. Przede wszystkim powinna się mieścić w zakresie ok. 15 procent względem masy ciała. Wszystko, co jest powyżej i poniżej jest szkodliwe – tłumaczy. – Dlatego przed przyłączeniem się do walki o spalanie tłuszczu, warto dowiedzieć się ile tkanki tłuszczowej mam, a ile powinnam mieć? To pozwoli podejść do sprawy sensownie i bez szkody dla zdrowia – dodaje.

Slavica – dance&fitness&lifestyle/YouTube Justyna Bolek


W audycji także:

  • rozmowa z Ewą Sztreker z portalu "Oblicza kobiety" - jak możemy budować poczucie własnej wartości, swoją siłę. Jak mężczyźni mogą starać się zrozumieć kobiety i czy to w ogóle możliwe?;
  • rozmowa z Barbarą Borkowską, kosmetyczką duszy i nie tylko.


***

Tytuł audycji: Leniwe przedpołudnie
Prowadzi: Anna Popek
Data emisji: 8.11.2020
Godzina emisji: 11.07

pr

Polecane