Realia życia w Wenecji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Realia życia w Wenecji
WenecjaFoto: Gellinger / pixabay.com

Niedawny wypadek wycieczkowca przy nabrzeżu Wenecji to wierzchołek góry lodowej na liście problemów, z którymi codziennie borykają się stali mieszkańcy Wenecji.

Posłuchaj

Czy Wenecja jest rzeczywiście romantyczna? (Świat z Lotu Drozda/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Wenecja od dłuższego czasu boryka się z problemem masowej turystyki. Na 450 milionów turystów, którzy decydują się na wycieczkę do Włoch, aż 30 milionów z nich decyduje się na wyjazd do Wenecji. Większość z nich przyjedzie do centralnej, historycznej części miasta. O życiu w cieniu masowej turystyki i protestach wenecjan opowiada w audycji "Świat z lotu Drozda" jedna z nich, Chiara Buratti.

– Mam w głowie obraz bardzo zatłoczonego miasta. Oczywiście można wierzyć w romantyczną Wenecję, ale rzeczywistość, której doświadczają stali mieszkańcy, zdecydowanie się od tego różni – zaznacza mieszkanka Wenecji Chiara Buratti. – Ceny nieruchomości w Wenecji są bardzo wysokie, a wynajem mieszkania jest nieosiągalny – dodaje. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której poruszamy także inne tematy:

  • Zrozumieć kraj i jego ludzi przez muzykę. Antropolog i muzyk Piotr Cichocki opowiedział o swoich badaniach w Malawi;
  • 40 lat temu w Antarktyce przeprowadzono unikane badania psychologiczne ludzi w warunkach izolacji. O kontrowersjach i doniosłości tych badań, polskich, opowiada film dokumentalny "Syndrom zimowników" Piotra Jaworskiego. 

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd 
Goście: Chusta Buratti (mieszkanka Wenecji), Piotr Cichocki (muzyk, antropolog), Piotr Jaworski (autor filmu "Syndrom zimowników")
Data emisji: 9.06.2019 
Godzina emisji: 8.05

kw

Polecane