Czy państwo pamięta o niepełnosprawnych?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy państwo pamięta o niepełnosprawnych?
Liderka protestu Iwona Hartwich (L) prezentuje listę postulatów protestujących rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie. Komitet Protestacyjny Rodziców Osób Niepełnosprawnych domaga się wprowadzenia m.in. dodatku rehabilitacyjnego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życiaFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Podjazdy dla wózków inwalidzkich w budynkach. Przystosowane autobusy i tramwaje. To najbardziej widoczne oznaki tego, że państwo troszczy się o niepełnosprawnych, ale to tylko czubek góry lodowej, bo troska o niepełnosprawnych to cały system.

Posłuchaj

Czy osoby niepełnosprawne są dobrze wpierane przez państwo? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

shutterstock_1062480608 pit 1200.jpg
Czy przekażę 1 proc. wybranej organizacji pożytku publicznego?

To odpowiednia opieka medyczna, system świadczeń socjalnych i szereg wielu innych rzeczy, które chyba nie działają. Po raz kolejny przypomniał nam o tym protest rodziców dzieci niepełnosprawnych w Sejmie. Dochodzi do niego nie pierwszy raz. Zmieniają się rządy, a sprawa okazuje się być niezałatwiona. 

– Oczywiście, że państwo pamięta o osobach niepełnosprawnych. Widać to nie tylko w budżecie, ale w innych działaniach – podkreśla Anna Milczanowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. – Powiem o 23 miliardach złotych, które rząd chce przeznaczyć w latach 2018-2015 na program "dostępność plus". To ma ułatwić codzienne funkcjonowanie wielu osobom – dodaje. 

– Rzeczywiście można powiedzieć, że państwo pamięta, ale być może nie o wszystkich. My, jako portal niepelnosprawni.pl, od kilkudziesięciu lat wspieramy osoby niepełnosprawne. Widzimy, że w niektórych kwestiach od lat sytuacja nie ulega zmianie – mówi z kolei Tomasz Przybyszewski, redaktor portalu niepelnosprawni.pl.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Ernest Zozuń
Goście: Anna Milczanowska (posłanka, Prawo i Sprawiedliwość), Tomasz Przybyszewski (redaktor portalu niepelnosprawni.pl), Zuzanna Janaszek-Maciaszek (prezes zarządu Fundacji Podaj Dalej), Przemysław Żydok (prezes Fundacji Aktywizacja) 
Data emisji: 23.04.2018
Godzina emisji: 12.07

kw/gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane