Czy państwo pamięta o niepełnosprawnych?
2018-04-23, 13:04 | aktualizacja 2018-04-26, 20:04
Podjazdy dla wózków inwalidzkich w budynkach. Przystosowane autobusy i tramwaje. To najbardziej widoczne oznaki tego, że państwo troszczy się o niepełnosprawnych, ale to tylko czubek góry lodowej, bo troska o niepełnosprawnych to cały system.
Posłuchaj
To odpowiednia opieka medyczna, system świadczeń socjalnych i szereg wielu innych rzeczy, które chyba nie działają. Po raz kolejny przypomniał nam o tym protest rodziców dzieci niepełnosprawnych w Sejmie. Dochodzi do niego nie pierwszy raz. Zmieniają się rządy, a sprawa okazuje się być niezałatwiona.
– Oczywiście, że państwo pamięta o osobach niepełnosprawnych. Widać to nie tylko w budżecie, ale w innych działaniach – podkreśla Anna Milczanowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. – Powiem o 23 miliardach złotych, które rząd chce przeznaczyć w latach 2018-2015 na program "dostępność plus". To ma ułatwić codzienne funkcjonowanie wielu osobom – dodaje.
– Rzeczywiście można powiedzieć, że państwo pamięta, ale być może nie o wszystkich. My, jako portal niepelnosprawni.pl, od kilkudziesięciu lat wspieramy osoby niepełnosprawne. Widzimy, że w niektórych kwestiach od lat sytuacja nie ulega zmianie – mówi z kolei Tomasz Przybyszewski, redaktor portalu niepelnosprawni.pl.
Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.
***
Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Ernest Zozuń
Goście: Anna Milczanowska (posłanka, Prawo i Sprawiedliwość), Tomasz Przybyszewski (redaktor portalu niepelnosprawni.pl), Zuzanna Janaszek-Maciaszek (prezes zarządu Fundacji Podaj Dalej), Przemysław Żydok (prezes Fundacji Aktywizacja)
Data emisji: 23.04.2018
Godzina emisji: 12.07
kw/gs
Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji: