Czarzasty: Palikot jest totalnie nieprzewidywalny

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czarzasty: Palikot jest totalnie nieprzewidywalny
Foto: Polskie Radio

Włodzimierz Czarzasty, szef mazowieckiego SLD uważa, że jego ugrupowanie przestało mieć problem z Januszem Palikotem.

Posłuchaj

Włodzimierz Czarzasty, szef mazowieckiego SLD o nowej partii Janusza Palikota (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Według gościa "Salonu politycznego Trójki" ta partia po zmianie nazwy idzie w stronę liberalną. - Twój Ruch, ciekawa nazwa, skojarzyło mi się, że to kioskarze są - dodał.

- Nie za bardzo wiadomo po co ta zmiana nastąpiła, znany działacz PSL powiedział, że nie zmienia się nazwiska przed śmiercią, ja nie jestem tak złośliwy i nie będę mówił, że góra urodziła mysz, ale tak naprawdę nie wiem co się stało, poza zmianą nazwy i przyjęciem programu - powiedział.

Gość Trójki uważa, że nowa partia Palikota idzie w stronę liberalną. - Mówi, że będzie odpłatność za szkolnictwo, za służbę zdrowia, mówi o tym, że każdy dostanie bardzo niską emeryturę, a resztę musi sobie dorobić. Oni nie mają nic wspólnego z lewicą, poza 2-3 hasłami, które uważają, że są lewicowe - powiedział.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Komentatorzy", "Salon polityczny Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Czarzasty podkreślił, że SLD nie zamierza współpracować z nową partią Palikota. - Totalnie nieprzewidywalna partia, totalnie nieprzewidywalny lider. Nie w tym problem co Palikot powiedział do dziś tyko problem polega na tym co powie jutro - dodał.

Twój Ruch zamiast Ruchu Palikota. Ugrupowanie jest tworzone razem z takimi ugrupowaniami, jak Europa Plus, Racja Polskiej Lewicy, Unia Lewicy, Unia Demokratyczna czy Polska Partia Pracy. Ruch chce przede wszystkim tworzyć perspektywy dla młodych. Chce też zlikwidować ZUS, a wprowadzić emerytury obywatelskie, płacone z budżetu. Zamierza też zmienić działanie państwa tak, aby nie kontrolowało obywateli, ale im pomagało. Janusz Palikot zapowiedział także 5-letni program rozwoju gospodarki.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

to

Polecane