Rosyjska rakieta nad Polską. Waldemar Buda: szef MON zachował się racjonalnie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rosyjska rakieta nad Polską. Waldemar Buda: szef MON zachował się racjonalnie
Poseł PiS Waldemar Buda gościem Programu 3 Polskiego Radia ("Salon polityczny Trójki")Foto: Polskie Radio

- Ambasador Rosji powinien po pierwsze złożyć wyjaśnienia, a po drugie usłyszeć jasną krytykę - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia poseł PiS Waldemar Buda, komentując sprawę naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez rosyjską rakietę.

W niedzielę nad ranem Rosja naruszyła polską przestrzeń powietrzną. Rakieta skierowana na Ukrainę przeleciała nad Polską około godziny 4.23. W polskiej przestrzeni znajdowała się przez 39 sekund.

Do sprawy odniósł się w radiowej Trójce poseł PiS Waldemar Buda. - Władysław Kosiniak-Kamysz, kiedy był w opozycji, atakował Mariusza Błaszczaka, mówiąc, że wszystko trzeba zestrzeliwać i że brak reakcji jest kompromitacją - stwierdził polityk, zarzucając szefowi MON niekonsekwencję.

- Dzisiaj zachowuje się racjonalnie, albowiem nie w każdym przypadku trzeba w ten sposób reagować - podkreślił poseł PiS.

Waldemar Buda: musimy być stanowczy, ale też racjonalni

W wyniku zdarzenia Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało ambasadora Rosji. - Powinien po pierwsze złożyć wyjaśnienia, a po drugie usłyszeć jasną krytykę i to, że tego typu sytuacje dzisiaj - z powodów racjonalnych - mają taką reakcję, ale w przyszłości mogą mieć inną. Mam nadzieję, że to będzie też sygnał, aby nie przesuwać granic - komentował Waldemar Buda.

- Być może dzisiaj nasz system jest testowany, czyli w niedzielę rakieta była na naszym terenie 39 sekund, a za chwilę (możliwe), że będzie ponad minutę. Pytanie, jak będziemy reagować - musimy być stanowczy, ale też racjonalni - dodał poseł PiS.

Posłuchaj

15:17
Poseł PiS Waldemar Buda gościem Programu 3 Polskiego Radia ("Salon polityczny Trójki")
+
Dodaj do playlisty
+
Najczęściej czytane

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Sylwia Białek
Gość: Waldemar Buda (poseł PiS)
Data emisji: 25.03.2024
Godzina emisji: 8.45

Trójka/łl/wmkor

Polecane