Rafał Grupiński: Platforma nie jest bez grzechu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rafał Grupiński: Platforma nie jest bez grzechu
Rafał GrupińskiFoto: Fot.: Polskie Radio

Bez wątpienia młodzi ludzie mają do nas pretensje o ACTA - powiedział przewodniczący klubu parlamentarnego PO.

Posłuchaj

Rafał Grupiński w Salonie Politycznym Trójki
+
Dodaj do playlisty
+

Rafał Grupiński mówił w Salonie Politycznym Trójki o spotkaniu klubu parlamentarnego PO w Jachrance, które miało miejsce w weekend. - To była dyskusja bardzo ciekawa, szczególnie dla naszych nowych parlamentarzystów - przyznał.

Grupiński przyznał, że po ubiegłotygodniowych protestach, nie będzie żadnych dymisji w rządzie, ale członkowie klubu parlamentarnego zrobili swoisty rachunek sumienia i podsumowali błędy w postępowaniu w sprawach ustawy refundacyjnej i ACTA. 

- Kwestie informacji muszą zostać poprawione - zaznaczył. - Trzeba z wyprzedzeniem informować, co jest najważniejsze w danym akcie prawnym, zanim powstaną mity - powiedział.

Po ubiegłotygodniowych protestach, PO odnotowała poważne spadki w sondażach - niektóre pokazują nawet 17 pkt. proc. niższe poparcie. Rafał Grupiński uważa, że nie można przykładać do tych badań zbyt dużej wagi. - Bez wątpienia młodzi ludzie mają do nas pretensje o ACTA - przyznał jednak.

Czy Polska ratyfikuje ACTA?

- Mamy dużo czasu, żeby to teraz przedyskutować - powiedział Rafał Grupiński i przyznał, że w klubie nie ma jeszcze jednoznacznej decyzji co do ratyfikacji. - Musimy jednak o to dbać, żeby żyć w kraju, w którym nie kradnie się własności intelektualnej bezkarnie, natomiast musimy też bronić wolności w Internecie - powiedział. 

wit

Polecane