"Drugie życie Lucii" - film inspirowany twórczością Kieślowskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Drugie życie Lucii" - film inspirowany twórczością Kieślowskiego
Kadr z filmu "Drugie życie Lucii"Foto: fot: materiały prasowe

- Włoski reżyser Stefano Pasetto od wielu lat zafascynowany jest twórczością Kieślowskiego, co doskonale potwierdza jego najnowsza produkcja - mówi Jakub Mróz z firmy dystrybuującej film.

Posłuchaj

"Trójkowo, filmowo", 28 sierpnia
+
Dodaj do playlisty
+

Od początku kariery Stefano Pasetto zafascynowany jest dorobkiem twórcy "Trzech kolorów". To jemu poświęcił swoją pracę dyplomową, a potem wielokrotnie w swoich filmach odnosił się do jego obrazów. Podobnie jest w "Drugim życiu Lucii".

Jakub Mróz zwraca uwagę na sposób filmowania: - Kamera prowadzona jest w klasyczny sposób. Dzięki temu widz ma czas zastanowić się nad tym, co dzieje się na ekranie. Silne odniesienia do twórczości Kieślowskiego można znaleźć też w nastrojowej muzyce, którą skomponował włoski kompozytor Andrea Farri.

Nowe życie w Patagonii

Bohaterkami filmu są Lucia (Sandra Ceccarelli) i Lea (Francesca Inaudi). Lucia ma poważne problemy ze zdrowiem, a w dodatku odkrywa, że mąż-lekarz (Cesar Bordon) ją zdradza. Ponieważ nie może dłużej pracować jako stewardessa, zaczyna udzielać lekcji gry na fortepianie. Jej pierwszą uczennicą zostaje Lea - młoda, energiczna, pełna życia i energii dziewczyna. Pewnego dnia obje stwierdzają, że chcą diametralnie zmienić swoje życie. Wierzą, że mogą to zrobić tylko w pięknej Patagonii. Czy rzeczywiście im się to uda?

Jakub Mróz dodaje, że najmocniejszą stroną filmu jest obsada aktorska:  Sandra Ceccarelli i Francesca Inaudi to na razie gwiazdy włoskiego kina, ale z pewnością niebawem doceni je cały świat. 

Film pojawi się na ekranach kin 30 września. Już dziś zobacz zwiastun:

 


Gość Ryszarda Jaźwińskiego zapowiedział też październikową premierę filmu "Sekret Saszy", który  opowiada o rodzinie emigrantów z Czarnogóry, którzy przeprowadzają się do Niemiec.

Aby dowiedzieć się więcej, posłuchaj dźwięku.

W dalszej części audycji:

Alicja Turowska z firmy dystrybucyjnej Kino Świat opowiadała o filmie "O północy w Paryżu" Woodego Allena, który w piątek (26 sierpnia) trafił do polskich kin.

Artur Liebhart, szef festiwalu Planete Doc Film zapowiedział dwie premiery - kinową i na DVD.

Joanna Skalska z Mistrzowskiej Szkoły Andrzeja Wajdy opowiedziała o jubileuszu, jaki w tym roku obchodzi uczelnia.


Audycji "Trójkowo, filmowo" można słuchać w każdą niedzielę o 12:00.

(mz)

Polecane