Letnia ramówka Trójki: muzyka, letnie kino, listy i wyjście ze studia
W wakacje radiowa Trójka nie będzie odpoczywać. W najbliższych miesiącach na naszej antenie pojawią się nowe pozycje i podcasty. Zaprosimy też na podróż do przeszłości oraz przeniesiemy się do naszego ogrodu. I to na wiele sposobów, bo na terenach zielonych przy Myśliwieckiej 3/5/7 powstanie kino letnie.
Zapraszamy do spędzenia wakacji z Trójką
Foto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio
Wraz z poniedziałkiem 29 czerwca Program 3 Polskiego Radia przechodzi w tryb wakacyjny. Nie oznacza to jednak odpoczynku, a nowe aktywności i więcej interakcji ze słuchaczami i słuchaczkami. Oraz nowe pozycje podcastowe - 1 lipca zadebiutuje podcast Agnieszki Lichnerowicz "Źródła europejskie", w wersji audio i video. Jedną z największych zmian w ramówce będzie natomiast program nawiązujący do trójkowej listy przebojów...
Posłuchaj audycji Trójki
- Koncert WaluśKraksaKryzys - na żywo ze studia im. Agnieszki Osieckiej
- Reggae na Myśliwieckiej, czyli Vavamuffin w Studiu im. Osieckiej
Ludzie listy pisali... powrót do Listy Przebojów Trójki i "Kącika Marii"
Tą wakacyjną zmianą w ramówce będzie program "Listy na M.". Przypomnijmy: w przeszłości w ramach "Listy Przebojów Programu Trzeciego" działał "Kącik Marii". To był pierwszy cykl w Liście z udziałem gościa, wymyślony przez Pawła Sito a realizowany przez Marię Teodorowicz. Powstał w celach rozrywkowych ale bardzo szybko został potraktowany przez słuchaczy Listy poważnie, pisali dyskutując z wypowiedziami Marka Niedźwieckiego, zwierzając się z ważnych dla siebie spraw a często bardzo intensywnie dyskutując o muzyce.
- Marek zadzwonił do mnie z pytaniem czy Trójka zaopiekuje się tymi zbiorami po śmierci Marii. To było oczywiste, że tak. Zaskoczyło nas i zainspirowało to co w tej korespondencji odkryliśmy. Wielkie emocje dotyczące naszego radia ale i zapis czasów, zmian społecznych. Postanowiliśmy sprawdzić czy uda nam się odnaleźć nadawców – po prawie 40 latach - mówi Agnieszka Szydłowska.
Tym samym, rozpoczynając od 29 czerwca i do końca wakacji, od poniedziałku do czwartku w godzinach 9.00-12.00, zaprosimy do słuchania audycji "Listy na M.". Będzie to 3 pasmo zainspirowane pudełkami starych listów i kartek pocztowych, które wysyłano do Listy Przebojów Trójki i "Kącika Marii". Z dużą dawką sentymentów ale zakorzenione w teraźniejszości. Prowadzący także międzypokoleniowi - w audycji ze słuchaczami i słuchaczkami przywitają się Justyna Grabarz, Mateusz Tomaszuk, Michał Nogaś i Agnieszka Szydłowska.
Więcej muzyki na wakacje
Oprócz tego w sezonie wakacyjnym na trójkowej antenie zagości więcej muzyki. Przede wszystkim wydłużymy "W Tonacji Trójki" do dwóch godzin. Na rozszerzone wydanie tej audycji zaprosimy już o godz. 14.00.
Oprócz tego w środowe wieczory towarzyszyć nam będą dwie nowe pozycje, które już zadebiutowały (czy może wróciły) na antenie. Najpierw, o 19.00, redakcja muzyczna Trójki zaprosi do audycji "Pół Perfekcyjnej Płyty". Później, po godz. 20.00, Ania Lalka i Gosia Jakubowska w ramach "Fest Programu" opowiedzą o wszystkim, co najważniejsze jeśli chodzi o festiwale muzyczne w Polsce.
Ze studia do ogrodu i w Polskę
Kolejną zmianą będzie wyjście ze studia. W soboty skrócimy poranne "Zapraszamy do Trójki" i wyprowadzimy je do naszego ogrodu. Dosłownie. W godzinach 7.00-9.00 będziemy szukać ogrodowej, letniej odmiany dla naszej audycji z historią dłuższą niż życiowy staż prowadzących. Tematycznie również zwiążemy się bardziej z latem, sportem, przyrodą, odpoczynkiem, mikro i giga wyjazdami. No i dodatkową zmianą będzie podwójna obsada audycji - poprowadzą ją bowiem duety. Różni i liczni prowadzący, a pierwsza odsłona w tym wydaniu już 4 lipca.
Kto nie będzie mógł odwiedzić ogrodu Trójki może natomiast zdoła odwiedzić Trójkę w trakcie... podróży przez Polskę. A dokładniej, w pieszą wyprawę przez nasz kraj wyruszy Paweł Turski. Jego podróż będzie oczywiście prezentowana w Trójce; pierwszą relację usłyszymy 13 lipca, ale na pewno o jego wyczynie opowiemy nie tylko w tej formie. A w międzyczasie zachęcamy by kibicować i wspierać Pawła, a osoby chętne zapraszamy do towarzyszenia w podróży, przynajmniej na jakimś odcinku. Z trasy relacje w każdej formie, zbieranie materiałów do audycji, nawiązywanie relacji i promocja radia.
Kino Letnie w Trójce. Zapraszamy na pokazy w ogrodzie przy Myśliwieckiej
Wróćmy jednak jeszcze do naszego trójkowego ogrodu. Tam bowiem 10 lipca wystartuje nasze kino letnie. W każdy kolejny piątek w redakcjnym ogrodzie odbywać się będą pokazy filmów wybranych przez Katarzynę Borowiecką. W pakiecie do tego oferujym też leżaki dla słuchaczy i słuchaczek oraz nielimitowane emocje. Szczegółowy program pokazów niebawem pojawi się na naszej stronie.
Kamil Kucharski