Dziennikarze Polskiego Radia z nagrodami Audionomia Award 2026
Dziennikarze Studia Reportażu Polskiego Radia znaleźli się w gronie laureatów konkursu Audionomia Award 2026, w którym wyróżnia się najlepsze reportaże dźwiękowe w Polsce.
Rozstrzygnięto konkurs Audionomia Award 2026
Foto: Antoni Rokicki/Polskie Radio
Gala wręczenia nagród odbyła 21 czerwca w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Jury Konkursu Audionomia Award 2026 w składzie – Magda Skawińska, Kinga Sygizman, Michał Słobodzian, Hubert Wińczyk i Andrzej Brzoska – wybrało siedem produkcji, które trafiły do finału, w którym wyłoniono laureatów w czterech kategoriach.
Posłuchaj audycji Trójki
- Reportaż "Pieśni Emilii" w audycji "Klub Trójki. Audiodokument"
- Wszystkie reportaże prezentowane w Trójce
Wszystkie nagrody Audionomia Award 2026 trafiły do dziennikarzy Studia Reportażu Polskiego Radia:
- Nagroda za najlepszy reportaż dźwiękowy trafiła do Małgorzaty Lachendro za reportaż "Pieśni Emilii" realizowany w ramach stypendium im. Jacka Stwory,
- Nagrodę Audionomia Sound Design odebrał Michał Czajkowski za realizację reportażu "Zrobiłabym to jeszcze raz",
- Nagroda specjalna im. Patrycji Gruszczyńskiej-Ruman trafiła do Małgorzaty Żerwe za reportaż "Zrobiłabym to jeszcze raz",
- Nadzieją Audionomii wyróżniona została Martyna Wojtkowska za audioserial "Sala 600. Świadkowie Norymbergi", który jest wspólną produkcją Studia Reportażu i Instytutu Pileckiego.
To była 5. edycja, Konkursu Audionomia Award, do którego zgłoszono 44 utwory, pokazujące różnorodność tematów, perspektyw i form opowiadania dźwiękiem. Wszystkie reportaże są dostępne do odsłuchu na stronie polskieradio.pl:
qch