Denialiści są wśród nas. Z czego wynika ich postawa?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Denialiści są wśród nas. Z czego wynika ich postawa?
Danializm to zaprzeczenie faktom i poszukiwanie spisków w naukowo potwierdzonych kwestiachFoto: Prostock-studio/Shutterstock

Poddają w wątpliwość przemiany społeczne, medycynę, naukę – a szczególnie ekologię. Osoby, które można opisać w ten sposób, reprezentują postawę znaną jako denializm, czyli zaprzeczenie faktom i poszukiwanie spisków w naukowo potwierdzonych kwestiach.

Katastrofa naturalna jak powódź, która nawiedziła Polskę i region Europy Środkowej zawsze uaktywniają tak zwanych denialistów klimatycznych. Denialiści to osoby, ruchy społeczne i partie polityczne, podważające wpływ człowiek na klimat a nawet samo istnienie zjawiska zmian klimatycznych, mimo naukowego konsensusu co do ich występowania.


Czytaj także

W Klubie Trójki porozmawiamy w jaki sposób denialiści klimatyczni działają globalnie? Czy mają twarz skrajnej prawicy i wielbicieli teorii spiskowych? Czy może założyli garnitur, wchodząc na salony polityczne świata i z denialistów stali się populistami, którzy zmienili swoją agendę na bardziej strawną.

Gośćmi audycji będą: dziennikarz Jakub Wiech - redaktor naczelny Energetyka24, Karolina Skórka - specjalistka ds. komunikacji Polskiej Zielonej Sieci oraz Adam Traczyk - dyrektor More in Comon Polska

***

Na "Klub Trójki" w środę (25.09) o godz. 20.05 zaprosił Kuba Benedyczak.

qch/dm

Polecane