Duńczyk Jonas Vingegaard zwycięzcą 81. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne

• Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wystartował 81. Tour de PologneFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Trójka towarzyszyła kolarskiemu wyścigowi Tour de Pologne 2024 od pierwszego do ostatniego etapu. Relacje po z każdego etapu przygotowywał Kuba Niziński. W niedzielę 18 sierpnia w Krakowie. wyścig zakończył się zwycięstwem Duńczyka Jonasa Vingegaarda.

Tour de Pologne w Trójce

Wiadomości z trasy kolarskiego wyścigu Tour de Pologne na bieżąco przekazywała radiowa Trójka. Codziennie informowaliśmy jak radzą sobie nasi kolarze i kto prowadzi w wyścigu.
Relacje w wyścigu były prezentowane także w mediach społecznościowych stacji oraz na stronach:polskieradio24.pl oraz www.polskieradio.pl

11 sierpnia dziennikarze radiowej Jedynki i Trójki uczestniczyli w uroczystej prezentacji zawodników 81. Tour de Pologne we Wrocławiu. Z kolei na poniedziałek 12 sierpnia zaplanowano uroczyste rozpoczęcie tego najważniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce.

Etap po etapie

I ETAP

I etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne z Wrocławia do Karpacza wygrał Belg Thibau Nys, drugi był Holender Wilco Kelderman, a trzeci Niemiec Jonas Rutsch. Najlepszy z Polaków - Rafał Majka zajął 9. miejsce.

5:01
I etap Tour de Pologne 2024
+
Dodaj do playlisty
+

II ETAP

Drugi etap - indywidualną jazdę na czas z Mysłakowic do Karpacza, wygrał Belg Tim Wellens, drugi był Duńczyk Jonas Vingegaard, a trzeci Austriak Felix Grossschartner. Najlepszy z Polaków - Piotr Pękala zajął 25. miejsce. W klasyfikacji generalnej prowadzi Vingegaard. Najwyżej z Polaków, na 19. miejscu, jest Rafał Majka, który traci minutę i 23 sekund do lidera.

3:02
II etap Tour de Pologne 2024
+
+

III ETAP

Trzeci etap Tour de Pologne z Wałbrzycha do Dusznik-Zdroju wygrał Belg Thibau Nys. Drugie miejsce zajął Włoch Diego Ulissi, a trzeci był Holender Wilco Kelderman.
W klasyfikacji generalnej wyścigu prowadzi Duńczyk Jonas Vingegaard. Najlepszy z Polaków - Rafał Majka zajmuje 23. pozycję. Wyścig potrwa do niedzieli. Patronem medialnym Tour de Pologne jest Polskie Radio.

4:31
III etap Tour de Pologne 2024
+
+

IV ETAP

Liczący 195 km czwarty etap, najdłuższy w tegorocznym Tour de Pologne, wiodący z Kudowy-Zdroju do Prudnika, po emocjonującym finiszu wygrał Holender Olav Kooij pokonując Sama Bennetta i Madsa Pedersena.

3:20
IV etap Tour de Pologne 2024
+
+

V ETAP

Belg Tim Merlier wygrał piąty etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne ze startem i metą w Katowicach. Na finiszu wyprzedził swojego rodaka Jordiego Meeusa oraz zwycięzcę poprzedniego etapu w Prudniku - Holendra Olava Kooija.. Liderem pozostał Duńczyk Jonas Vingegaard (Visma). Najlepszy z Polaków - Stanisław Aniołkowski. W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Vingegaard, który ma 19 sekund przewagę nad Włochem Diego Ulissim oraz 20 nad swoim kolegą klubowym Holendrem Wilco Keldermanem. Najwyżej z Polaków -  na 20. miejscu, jest Rafał Majka, który traci do lidera minutę i 59 sekund.

2:53
V etap Tour de Pologne 2024
+
+

VI ETAP

Thibau Nyswygrał 6. etap z Wadowic do Bukowiny Tatrzańskiej. Belg wyprzedził na finiszu Włocha Diego Ulissiego i Brytyjczyka Oscara Onleya. Czwarty na mecie sobotniego etapu był był Duńczyk Jonas Vingegaard, który pozostaje liderem klasyfikacji generalnej.
Najlepszy z Polaków - Rafał Majka, w sobotę był 19., a w generalce zajmuje 18. miejsce.

Zakończenie 81. Tour de Pologne - w niedzielę. Patronem medialnym Tour de Pologne jest Polskie Radio.

2:19
VI etap Tour de Pologne 2024
+
+

VII ETAP

Ostatni etap 81. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, z Wieliczki do Krakowa, zakończył się wygraną Holendra Olava Kooija. Drugie miejsce zajął Belg Tim Merlier, a trzecie - jego rodak Gerben Thijssen. Najlepszy z Polaków - Stanisław Aniołkowski zajął 13. miejsce.

W klasyfikacji generalnej wyścigu zwyciężył Duńczyk Jonas Vingegaard. Drugi był Włoch Diego Ulissi, a trzeci Holender Wilco Kelderman. 18. miejsce, najlepsze z Polaków, zajął Rafał Majka.