Z Białegostoku do morza - reportaż Joanny Sikory z Radia Białystok

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Z Białegostoku do morza - reportaż Joanny Sikory z Radia Białystok
"Morze marzeń" - reportaż Joanny Sikory, w czwartek 13 czerwca o 18.40 Foto: shutterstock

Dwóch miłośników żeglarstwa postanowiło przepłynąć niewielkim jachtem trasę z Białegostoku aż do… Morza Bałtyckiego. O swojej "podróży życia", która jest spełnieniem marzeń z dzieciństwa, Bartosz Gustak i Andrzej Talipski opowiedzieli w reportażu Joanny Sikory "Morze marzeń". 

Białystok od Gdańska dzieli ponad 420 kilometrów. Samochodem pokonuje się tę trasę w niecałe 5 godzin. Znacznie dłużej trwa podróż jachtem. Tym bardziej, że droga wodna jest znacznie dłuższa i pełna przeszkód. Co więcej, do tej pory jeszcze nikt nie pokonał jej jachtem. 

Czytaj także


Spełnienie dziecięcych marzeń

Bartosz Gustak i Andrzej Talipski o takiej wyprawie śnili od dzieciństwa. Teraz przyszedł czas spełnienia marzeń. Swoją podróż rozpoczęli w Białymstoku na rzece Białej. Trasa prowadzi rzekami: Supraśl, Narew i Pisa do Wielkich Jezior Mazurskich, a stamtąd do Węgorzewa. To pierwszy etap ich podróży. Kolejny będzie wiódł z Węgorzewa do Bałtyku.

 

Swoją podróżą Bartosz Gustak i Andrzej Talipski starają się zarazić innych żeglarzy i zainspirować ludzi, którzy szukają w życiu pasji. Zachęcają do realizacji nawet najbardziej nieprawdopodobnych pomysłów.

Całego reportażu można wysłuchać >>>TUTAJ<<<

***

Tytuł reportażu: Morze marzeń
Autorka reportażu: 
Joanna Sikora (Radio Białystok)
Data emisji:
13.06.2024
Godzina emisji:
18.38

dm/pr/wmkor

Polecane