Barbara Wrońska – spacer ul. Złotą i nowa płyta

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Barbara Wrońska – spacer ul. Złotą i nowa płyta
Barbara Wrońska na koncercie w Trójce.Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Już 12 czerwca będzie miała premierę nowa piosenka Barbary Wrońskiej, a być może jeszcze w tym roku doczekamy się kolejnej solowej płyty byłej wokalistki zespołu Pustki – takie wieści sama artystka przekazała swym fanom w rozmowie z Tomaszem Żądą.

  • Barbara Wrońska przez kilkanaście lat była wokalistką zespołu Pustki. W 2018 roku wydała pierwszy solowy album "Dom z ognia".
  • Artystka pochodzi z muzykalnej rodziny. Zawsze byłam uczona, że do muzyki trzeba podchodzić z estymą i szacunkiem – mówi.
  • 12 lipca ukaże się album "Spacer po Warszawie", na którym grupa polski wokalistów i wokalistek śpiewa o wybranych przez siebie miejscach w stolicy.

Pomysłodawcą "Spaceru po Warszawie" jest gitarzysta i producent muzyczny Robert Cichy. Zaprosił on do współpracy grono wokalistów i wokalistek, wśród których znalazła się Barbara Wrońska. Każdy z gości miał za zadanie zaśpiewać napisaną przez siebie piosenkę o jednym z miejsc w stolicy.

Gościni "Programu Środka" wybrała do tego projektu znajdującą się w Śródmieściu ulicę Złotą. – Ona od zawsze budzi we mnie skrajne uczucia. Nie przepadam za nią i dlatego napisałam o niej piosenkę – śmieje się wokalistka.


Posłuchaj

3:14
Barbara Wrońska o płycie "Spacer po Warszawie" (Program Środka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Oprócz Wrońskiej na płycie "Spacer po Warszawie" będzie można usłyszeć głosy m.in. takich artystów, jak Ania Dąbrowska, Natalia Nykiel, Robert Gawliński czy Baranovski. Barbara poczuła się zaszczycona umieszczeniem w tym gronie. – Ja zazwyczaj robię swoje autorskie rzeczy i było mi bardzo miło, że zostałam potraktowana jako po prostu piosenkarka – mówi.

Drugi solowy album na finiszu

Sześć lat po wydaniu solowego debiutu Wrońska przygotowuje się też do premiery kolejnego albumu sygnowanego własnym nazwiskiem. Ma on nosić tytuł "Sygnały". – Zawiązałam współpracę ze wspaniałymi młodymi ludźmi, Mateuszem Hulbójem i Maćkiem Hubczakiem, którzy towarzyszyli mi w procesie tworzenia i produkcji. Wszystko właściwie robiliśmy razem. Bardzo możliwe, że już po wakacjach będzie pierwszy singiel - zapowiada wokalistka.

Nowa płyta ma brzmieć nieco inaczej, niż "Dom z ognia", a dominującym tematem tekstów są relacje międzyludzkie. – To będzie opowieść o tym, co mamy sobie do powiedzenia – zdradza Barbara Wrońska.


Posłuchaj

2:48
Barbara Wrońska o drugim solowym albumie (Program Środka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Program środka
Prowadzi: Tomasz Żąda
Gościni: Barbara Wrońska (wokalistka)
Data emisji: 11.06.2024
Godziny emisji: 13.16, 13.23

kc

Polecane