Daria ze Śląska: róbmy wszystko, żeby być tu i teraz

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Daria ze Śląska: róbmy wszystko, żeby być tu i teraz
Daria ze Śląska wydała nowy album pt. "Na południu bez zmian". Foto: Polskie Radio

O potrzebie większej uważności, nowej płycie i hiphopowych fascynacjach Daria ze Śląska opowiedziała Piotrowi Metzowi podczas wizyty w audycji "Pierwsza Trójka – Lista Przebojów".  

  • Daria ze Śląska debiutowała w 2023 roku albumem "Daria ze Śląska tu była".
  • Płyta przyniosła artystce dwie nagrody Fryderyka – za fonograficzny debiut roku oraz za indiepopowy album roku.
  • 24 maja ukazał się drugi studyjny album Darii ze Śląska, zatytułowany "Na południu bez zmian".

"Nie idźmy w mainstream, wyrzućmy co się da, prywatne treści zostawmy lepiej tylko nam" – śpiewa Daria ze Śląska w piosence "Mainstream", która zajęła szóste miejsce w ostatnim notowaniu "Pierwszej Trójki – Listy Przebojów".

– Chciałam opisać relację i taką sytuację, której bym sobie życzyła: że jeżeli jesteśmy w związku, to robimy wszystko, żeby być tu i teraz, skupić się i być bardziej uważnym; odsunąć na bok rozpraszacze i to wszystko, co nam przeszkadza, i właśnie w ten sposób nie iść w mainstream tej relacji – opowiada wokalistka.

Daria jest zdania, że wszystkim nam brakuje uważności na co dzień. – I ja to odczuwam, nie mówię, że jestem ekspertem w tym temacie. Cały czas się staram, ale mam wrażenie, że nie wychodzi mi tak, jak bym chciała.


Posłuchaj

5:00
Daria ze Śląska o piosence "Mainstream" (Pierwsza Trójka – Lista Przebojów/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Hiphopowy skręt na nowej płycie

24 maja ukazał się drugi studyjny album Darii ze Śląska, zatytułowany "Na południu bez zmian". Znalazł się na nim m.in. dość zaskakujący cover piosenki "Szukaj mnie", wykorzystanej w filmie "Kogel mogel" z 1988 roku. Kompozycję Seweryna Krajewskiego z tekstem Marka Dagnana śpiewała w oryginale Edyta Geppert.

– Opisana tam historia jest trochę o mnie. Ja cały czas gdzieś tam siebie szukam i nie umiem się znaleźć. Myślę, że sama bym mogła taki tekst napisać – mówi artystka.

W nagraniu nowej wersji "Szukaj mnie" pomagał raper Czarny Hifi. Hiphopowych akcentów na nowej płycie Darii jest więcej.  – Moja fascynacja hip-hopem trwa już kilka lat i bardzo się cieszę, że jakoś tak powoli skręcam w tym kierunku – deklaruje wokalistka. Wśród swoich ulubionych hiphopowych autorów wymienia m.in. takich artystów, jak Łona, Fisz oraz Taco Hemingway.

Posłuchaj

3:10
Daria ze Śląska o płycie "Na południu bez zmian" (Pierwsza Trójka – Lista Przebojów/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Pierwsza Trójka – Lista Przebojów 
Prowadzi: Piotr Metz
Gościni: Daria ze Śląska
Data emisji: 24.05.2024
Godziny emisji: 21.13, 21.22

kc

Polecane