Tomasz Makowiecki w rozmowie z Piotrem Metzem wyznaje: przekroczyłem Rubikon

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
  • Urodzony w 1983 roku Tomasz Makowiecki jest kompozytorem, piosenkarzem i autorem tekstów.
  • Rodzice Tomasza Makowieckiego też byli związani z muzyką - Lech i Bożena Makowiecka byli wokalistami zespołu Zayazd.
  • Tomasz Makowiecki pojawił się na polskiej scenie muzycznej w 2002 jako uczestnik programu "Idol", w którym zajął piąte miejsce.


Tomasz Makowiecki ma w dorobku pięć albumów studyjnych. Najnowszy z nich, zatytułowany "Bailando", ukazał się 16 lutego 2024 roku. Po flircie z muzyką pop, rockiem, folkiem i country, wokalista skierował swe muzyczne zainteresowania w stronę nastrojowej elektroniki.

Od "Moizmu" do "Bailando"

Makowiecki jest także człowiekiem, który wymyślił słowo... "Moizm", bo taki właśnie tytuł nosił jego pierwszy, po siedmioletniej przerwie, album studyjny wydany w 2013 roku.

- To już 11 lat od "Moizmu". Mam poczucie, że bardzo szybko to minęło. Ten czas został jakoś "zjedzony" przez pandemię: przez te lata nie wiem w ogóle co się działo (...) Po 11. latach nie jestem jednak kimś innym; jestem odporny na zmiany. Co prawda przekroczyłem już ten Rubikon czyli "czterdziestkę" - mówi Tomasz Makowiecki.   


Najczęściej czytane

"Pierwsza Trójka – Lista Przebojów". Kaśka Sochacka broni tronu

"Pierwsza Trójka – Lista Przebojów". Kaśka Sochacka triumfuje w notowaniu numer jeden!

Matylda/Łukasiewicz bez kagańca w studiu Trójki


Tomasz Makowiecki opowiedział o tym, jak powstania jego płyty "Bailando", wydana po długiej przerwie.  

"Bailando" powstawało może nie przez okres jedenastu lat, ale gdzieś ośmiu lat, bo faktycznie jakieś dwa lata po "Moizmie" zabrałem się za zbieranie kolejnych utworów. Te utwory powstawały, leżakowały, wrzucałem je do szuflady - opowiadał Tomasz Makowiecki.

  


Posłuchaj

9:05
Tomasz Makowiecki w rozmowie z Piotrem Metzem (Pierwsza Trójka – Lista Przebojów)
+
Dodaj do playlisty
+
 


Piotr Metz po powrocie do Trójki, podjął się zadania stworzenia - wraz ze Słuchaczami - "Pierwszej Trójki – Listy Przebojów". Zapraszamy do czynnego współtworzenia programu. Od Państwa głosów zależy miejsce piosenek na liście.

Kolejne zestawienia pojawiają się na antenie Trójki w każdy piątek po  19.00. Głosowanie zamykamy w piątek o godz. 12. Aby oddać swój głos na listę, kliknij [TUTAJ] 

***

Tytuł audycji: Pierwsza Trójka – Lista Przebojów 
Prowadzi: Piotr Metz
Gość: Tomasz Makowiecki 
Data emisji: 17.05.2024
Godzina emisji: 20.19

dm

Polecane