Matylda/Łukasiewicz bez kagańca w studiu Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Matylda/Łukasiewicz bez kagańca w studiu Trójki
Od lewej: Radek Łukasiewicz, Piotr Metz, Matylda Damięcka i Kajetan Pietrzak. Z przodu Rooney.Foto: Polskie Radio / Cezary Piwowarski

– Raz na jakiś czas można mnie wypuścić bez kagańca prosto na ludzi – stwierdziła Matylda Damięcka, nawiązując do swojej roli wokalistki w duecie Matylda/Łukasiewicz. Śpiewająca aktorka gościła w audycji "Pierwsza Trójka – Lista Przebojów" wraz ze śpiewającym gitarzystą Radkiem Łukasiewiczem, perkusistą Kajetanem Pietrzakiem i… psem Rooneyem.

  • Mini-koncert duetu Matylda/Łukasiewicz był muzyczną ozdobą pierwszego notowania "Pierwszej Trójki – Listy Przebojów", prowadzonego przez Piotra Metza.
  • Debiutancki album duetu pt. "Matka" ukazuje się 15 maja 2024 roku. Promujący go utwór "Kastet" zajął jedenastą pozycję na liście.

Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz pracowali wspólnie przy projekcie Polskie Znaki, z którym nagrali wydaną w 2022 roku płytę "Rzeczy ostatnie". Ich artystyczna współpraca ma jednak głębsze korzenie. – Dla rozwoju duetu Matylda/Łukasiewicz Polskie Znaki były trochę takim przecinkiem, właściwie to opóźniły premierę naszej płyty – mówił Radek w audycji "Pierwsza Trójka – Lista Przebojów".

– Ponieważ Polskie Znaki skupiały się głównie na utworach o śmierci, stwierdziliśmy że trzeba coś przewartościować. Śmierć zawsze stoi na drodze do progresu – dodała tajemniczo Damięcka.

Wśród rozmówców Piotra Metza był także perkusista Kajetan Pietrzak, chwalony pod niebiosa przez pozostałych muzyków. – Nie wiem, czym sobie zasłużyliśmy, żeby tak dobrego perkusistę złapać – stwierdziła Matylda.


Matylda bez kagańca

Damięcka – która szerokiej publiczności znana jest przede wszystkim jako aktorka – przyznała, że występy w roli wokalistki mają dla niej charakter terapeutyczny. – Jako osoba z ADHD uczę się funkcjonować w świecie, który nie potrzebuje aż tak dużo mnie. Ja siebie bardzo mocno ograniczam. Więc raz na jakiś czas można po prostu wypuścić Matyldę bez kagańca prosto na ludzi – powiedziała artystka.


Posłuchaj

5:58
Matylda/Łukasiewicz w audycji "Pierwsza Trójka – Lista Przebojów"
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czytaj też:

***

Tytuł audycji: "Pierwsza Trójka – Lista Przebojów" 
Prowadzi: Piotr Metz
Goście: Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz (Matylda/Łukasiewicz)
Data emisji: 10.05.2024
Godzina emisji: 20.30

kc

 

Polecane