Padło pytanie o aresztowanie Macierewicza. Szef MSZ: jest zasadne

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Padło pytanie o aresztowanie Macierewicza. Szef MSZ: jest zasadne
Radosław SikorskiFoto: Sebastian Indra/MSZ

- Macierewicz to jest dla mnie siódmy cud świata. Gdyby ktoś z nas zrobił 1/10 tego, co zrobił Macierewicz na szkodę państwa polskiego, to byśmy siedzieli, a on nie siedzi - mówił w Programie 3 Polskiego Radia szef MSZ Radosław Sikorski.

Radosław Sikorski został zapytany w Programie 3 Polskiego Radia o to, "kiedy aresztowany będzie Antoni Macierewicz". Pytanie to zadał internauta zacytowany w audycji.

Radosław Sikorski: pytanie o aresztowanie Antoniego Macierewicza jest zasadne

Minister spraw zagranicznych przyznał, że ma problem z anonimowością internautów, ale o samym pytaniu stwierdził, że jest ono zasadne.

- Za sposób likwidacji WSI, za sposób prowadzenia tej skandalicznej komisji (podkomisji smoleńskiej - red.), która niczego nie udowodniła. Dzisiaj będę na radzie ministrów widział się z prokuratorem generalnym i to bardzo zasadne pytanie [o to, kiedy aresztowanie Antoniego Macierewicza] mu przekażę - zapewnił Sikorski.

- Macierewicz to jest dla mnie siódmy cud świata. Gdyby ktoś z nas zrobił 1/10 tego, co zrobił Macierewicz na szkodę państwa polskiego, to byśmy siedzieli, a on nie siedzi - ocenił szef MSZ.

Antoni Macierewicz - szef podkomisji smoleńskiej

Antoni Macierewicz to były minister obrony narodowej w rządzie Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego w latach 2015-2018, a także szef MSW w rządzie Jana Olszewskiego w latach 1991-1992.

Po dymisji z urzędu szefa MON został przewodniczącym podkomisji zajmującej się badaniem katastrofy smoleńskiej. Podkomisja w 2022 roku przedstawiła raport końcowy z prac, w którym poinformowała, że do katastrofy doszło w wyniku zamachu.

Kontrowersyjne tezy raportu spotkały się z krytyką nie tylko polityczną, ale także ze strony ekspertów, w tym także zasiadających w podkomisji. Pojawiły się także informacje o tym, że komisja wypożyczała z prokuratury dowody, z których część została zniszczona lub zgubiona.

Posłuchaj

0:11
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zapowiedział, że zapyta prokuratora generalnego, kiedy zostanie aresztowany Antoni Macierewicz (IAR)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj również:

***

Audycja: Bez uników
Prowadząca: Renata Grochal
Gość: Radosław Sikorski (szef MSZ)
Data emisji: 14.05.2024
Godzina emisji: 8.15

IAR/PR3/jmo/wmkor

Polecane