Marcin Januszkiewicz: myślę, że mógłbym z powodzeniem zagrać na Broadwayu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
  • Marcin Januszkiewicz był gościem audycji "W antrakcie".
  • Poza aktorstwem artysta prowadzi również działalność muzyczną. Oprócz tego pracuje jako wykładowca akademicki.
  • - Mamy w Polsce znakomitych, utalentowanych ludzi, którzy mogliby z powodzeniem stanąć na scenach Broadwayu - mówi gość radiowej Trójki

Choć Marcin Januszkiewicz od dziecka zajmował się muzyką, zdecydował się zostać aktorem. Pasja jednak w nim nie umarła. Jak mówi w rozmowie z Malwiną Kiepiel i Magdą Kuydowicz, jest w tej dziedzinie naturszczykiem. Na koncie ma m.in. Grand Prix zdobyte na 38. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. W roku 2011 wziął natomiast udział w 14. konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej". Zdobył wówczas m.in. nagrodę jury i publiczności. Podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wystąpił z utworem "Na kulawej naszej barce", a w roku 2017 wydał studyjny album "Osiecka po męsku". 4 lata później wziął natomiast na warsztat piosenki z repertuarów grup Perfect i Lady Pank.

Jako swój pierwszy autorytet gość audycji "W antrakcie" wymienia Andrzeja Strzeleckiego. - To była pierwsza osoba, która nauczyła mnie etosu zawodowego; opowiedziała, jak to jest w teatrze oraz na planie oraz zaraziła mnie muzyką i teatrem - mówi Marcin Januszkiewicz, który jako swój kolejny autorytet wskazuje Agnieszkę Glińską. - Te dwie osoby były dla mnie takimi wyznacznikami tego, jak dzisiaj myślę o sztuce i teatrze - podkreśla.

Najczęściej czytane:

Marcin Januszkiewicz: wywodzę się z teatru dramatycznego

Gość radiowej Trójki gra również w musicalach na deskach warszawskiego Teatru Rampa. Wystąpił m.in. w widowisku "Depesze" i "40-latku". - Wywodzę się z teatru dramatycznego. Teatr Współczesny był moim macierzystym teatrem, a od paru lat trwa mój mariaż z teatrem muzycznym w Polsce - opowiada artysta. - Musical zaczyna być pożądaną formą. Coraz to poważniejsze nazwiska biorą się za to, albo robią chociaż jakieś wstawki muzyczne. (...) Mnie to cieszy - zwraca uwagę.

Aktor powinien być wszechstronny?

Jak tłumaczy gość audycji, na Zachodzie aktorzy musicalowi z powodzeniem mogą występować w teatrze dramatycznym. - To kwestia innego kształcenia. (...) Jest więcej godzin tańca, bardziej zwraca się uwagę na to i na ruch. (...) Tam równo istotne jest to, jak ktoś zaśpiewa, zatańczy i zagra - komentuje Marcin Januszkiewicz. - To będzie bardzo pyszne, ale myślę, że z powodzeniem mógłbym zagrać na Broadwayu. Mamy w Polsce znakomitych, utalentowanych ludzi, którzy mogliby z powodzeniem na tych scenach stanąć. Ale myślę, że nie chciałbym. Czuję się świetnie w Polsce - dodaje.


Posłuchaj

12:34
Marcin Januszkiewicz: myślę, że mógłbym z powodzeniem zagrać na Broadwayu (W antrakcie/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: W antrakcie
Prowadzi: Malwina Kiepiel
Data emisji: 12.04.2024
Godziny emisji: 18.40

Polecane