Komisja ds. Pegasusa. Poseł KO oczekuje przesłuchania Ziobry. Wskazuje możliwy termin

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Komisja ds. Pegasusa. Poseł KO oczekuje przesłuchania Ziobry. Wskazuje możliwy termin
Poseł KO Marcin Bosacki wskazał, kiedy Zbigniew Ziobro mógłby stanąć przed sejmową komisją śledczą ds. PegasusaFoto: PAP/Tytus Żmijewski

- Myślę, że ta rozmowa będzie ciekawa, jesteśmy do niej przygotowani - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia poseł KO i wiceprzewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. Pegasusa Marcin Bosacki, pytany o zeznania Zbigniewa Ziobry. Wskazał, że do przesłuchania byłego ministra sprawiedliwości mogłoby dojść już w kwietniu.

- Wstępne rozmowy zmierzają do tego, by następne posiedzenie komisji śledczej ds. Pegasusa odbyło się w kwietniu, niedługo po świętach - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceprzewodniczący tej komisji, poseł KO Marcin Bosacki. 

Jak dodał, posłowie chcieliby wtedy wezwać, tym razem w trybie niejawnym, byłego wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia. - Wczoraj, jak wyliczyłem, on ponad 20 razy zasłaniał się niepamięcią, mówił, że nie pamięta dość kluczowych faktów z przekazania 25 milionów złotych z Funduszu Sprawiedliwości CBA. Jeszcze częściej mówił, że może o czymś mówić, ale w trybie niejawnym. Będzie miał niedługo okazję ku temu, by nam, w trybie niejawnym, powiedzieć, co wie - zaznaczył. 

Przyznał, że to posiedzenie odbędzie się albo w tygodniu po Wielkanocy, albo w następnym. 

Zbigniew Ziobro przed komisją śledczą ds. Pegasusa? Marcin Bosacki wskazał możliwy termin

Pytany, kiedy Zbigniew Ziobro stanie przed komisją śledczą ds. Pegasusa, gość radiowej Trójki przyznał, że "też niedługo". - Zobaczyliśmy, wbrew temu, co przez miesiące próbował wmówić opinii publicznej, że mimo że jest chory - czego ja absolutnie nie neguję - to jest w stanie w ciągu paru godzin, kiedy uważa, że jest potrzeba, nie tylko stawić się w domu, ale też i rano, i wieczorem długo występować przed kamerami. Ewidentnie jest w stanie zeznawać przed naszą komisją. Myślę, że to też będzie kwiecień - dodał. 

Przyznał też, że cieszy go, iż Zbigniew Ziobro deklarował wcześniej gotowość do stawienia się przed komisją śledczą ds. Pegasusa. - Myślę, że ta rozmowa będzie ciekawa. Jesteśmy do niej przygotowani - podkreślił poseł KO. 

Gość "Salonu politycznego Trójki" pytany był też o dokumenty znalezione podczas przeszukania w domu byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. - Jest coś, co łączy ministra Ziobro z byłym prezydentem USA Donaldem Trumpem. Jeden i drugi, w garażu, albo innych pomieszczeniach domowych, przechowywał tajne dokumenty, których nie powinien mieć. To skandaliczne i świadczy o tym, jak PiS traktował państwo polskie; jak swój prywatny folwark - odpowiedział Marcin Bosacki. 

Posłuchaj

15:15
Marcin Bosacki o możliwym terminie przesłuchania Zbigniewa Ziobro przed sejmową komisją śledczą ds. Pegasusa ("Salon polityczny Trójki")
+
Dodaj do playlisty
+

[ZOBACZ TAKŻE] Poseł KO Marcin Bosacki gościem Polskiego Radia: 

Sejmowa komisja śledcza do spraw Pegasusa ma zbadać legalność, prawidłowość oraz celowość czynności operacyjno-rozpoznawczych podejmowanych z wykorzystaniem tego oprogramowania między innymi przez polskie służby specjalne, policję i członków Rady Ministrów w latach 2015-2023.

Czytaj także: 

***

Audycja: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzący: Sylwia Białek
Gość: Marcin Bosacki (poseł KO, wiceprzewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. Pegasusa)
Data emisji: 28.03.2024
Godzina emisji: 8.45

Trójka/ mbl/wmkor

Polecane