Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców. Poseł Konfederacji: to parodia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców. Poseł Konfederacji: to parodia
Przemysław Wipler, poseł KonfederacjiFoto: PR

- Trzecia Droga walczyła z nami postulatem dobrowolnego ZUS-u i jakąś parodię tego postulatu dobrowolnego ZUS-u dla przedsiębiorców chce zaprezentować - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Przemysław Wipler, poseł Konfederacji.

Przemysław Wipler mówił, że rozumie, dlaczego marszałek Szymon Hołownia wyciągnął z zamrażarki sejmowej projekt Konfederacji dotyczący podwyższenia kwoty wolnej od podatku. - Donald Tusk doprowadził do tego, że pod jego nieobecność Szymon Hołownia był bardzo agresywnie atakowany przez posłanki Koalicji Obywatelskiej i Lewicy, które żądały szybszych prac nad projektem aborcyjnym, pomimo iż doskonale wie, że żaden projekt proaborcyjny nie zostanie uchwalony, bo każdy z nich zawetuje prezydent Andrzej Duda - tłumaczył.

Poseł Konfederacji podkreślił, że marszałek Sejmu chce, aby Donald Tusk na 100 dni rządu tłumaczył się ze swojego konkretu. - Pan marszałek Hołownia z uśmiechem na twarzy powiedział: "Drogi kolego Donaldzie, drogi przyjacielu, premierze, to teraz - jak ty mnie poszczułeś tymi dziewczynami (...) i tego samego dnia pałowaliście, pacyfikowaliście i polewaliście gazem pieprzowym rolników; ciebie tu nie było, był Sejm, ja się z tego wszystkiego musiałem tłumaczyć - to ty z okazji 100 dni rządu, stu konkretów, wytłumacz się z tego swojego konkretu, którym jest kwota wolna 60 tys. zł." - mówił. 

Dobrowolny ZUS

Wipler podkreślił ponadto, że "Trzecia Droga walczyła z Konfederacją postulatem dobrowolnego ZUS-u i jakąś parodię tego postulatu dobrowolnego ZUS-u dla przedsiębiorców chce zaprezentować". - Bo dobrowolny ZUS miał polegać na tym, że przedsiębiorca, który jest majętny, ma kilka mieszkań, ma majątek i ma zapewnioną emeryturę, nie płaci składek na ubezpieczenie społeczne - wyjaśnił.

Polityk tłumaczył, że Trzecia Droga i Koalicja Obywatelska konkurowała obietnicami gospodarczymi z Konfederacją, więc mówią teraz: "sprawdzam". - Idziemy z projektem Donalda Tuska i jego hasłem sztandarowym (dot. kwoty wolnej od podatku - red.), pani poseł Leszczyny, która nie była wtedy twarzą służby zdrowia, a pomysłów gospodarczych. No i dzisiaj będziemy o tym dyskutować, co z tym dalej zrobić - mówił.


Posłuchaj

14:51
Przemysław Wipler: Trzecia Droga walczyła z nami postulatem dobrowolnego ZUS-u (Salon polityczny Trójki/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadząca: Sylwia Białek
Gość: Przemysław Wipler (poseł, Klub Poselski Konfederacja)
Data emisji: 20.03.2024
Godzina emisji: 8.45

pkur/wmkor

Polecane