Śmierć Nawalnego. Kowal: trzeba działać, by zatrzymać Putina, to może być punkt zwrotny

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Jeżeli się Władimira Putina nie zastopuje teraz, to on nam podniesie koszty, bo za dwa czy trzy lata to stopowanie będzie dużo więcej kosztowało, czyli trzeba działać teraz, a tym punktem zwrotnym może być śmierć Aleksieja Nawalnego – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej.

Według Pawła Kowala, który był gościem Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, "wieść o śmierci Aleksieja Nawalnego na pewno była wstrząsem dla uczestników konferencji". - Pierwsze godziny to był szok, później propozycje, żeby pójść dalej, czyli żeby zamrozić wreszcie rosyjskie inwestycje i depozyty na Zachodzie - zaznaczył poseł KO.

"Zachód podniósł koszty Putinowi"

- To nie jest tak, że Zachód udusił Rosję, bo to nie jest tak, że to się dzieje z dnia na dzień, mówię o działaniu sankcji. Ale Zachód bardzo podniósł koszty Putinowi, koszty działania jego imperialnej polityki i sporo jeszcze można zrobić - ocenił. 

Polityk wskazał, że "nie chodzi tylko o zamrożenie pieniędzy rosyjskich, które są na Zachodzie". - Nie chodzi tylko o konfiskaty majątków oligarchów, ale przede wszystkim chodzi o takie wsparcie Ukraińców, żeby byli w stanie utrzymać linie frontu i pójść dalej w tym roku - mówił Paweł Kowal. 

Jeżeli się Władimira Putina nie zastopuje teraz, to on nam podniesie koszty, bo za dwa czy trzy lata to stopowanie będzie dużo więcej kosztowało, czyli trzeba działać teraz, a tym punktem zwrotnym może być śmierć Nawalnego. Realnie to, co się wydarzyło, oznacza, że Putin się boi - podkreślił gość radiowej Trójki. 

Jak dodał, "jeżeli chodzi o Rosję, to myślę, że sygnał jest jasny, z Putinem nie ma żadnych rozmów, nie ma żadnego dialogu i odpowiedź Zachodu powinna być twarda, tzn. dostarczenie Ukraińcom takiej broni, żeby mogli się bronić". 

Posłuchaj

15:17
Paweł Kowal gościem Programu 3. Polskiego Radia ("Salon polityczny Trójki")
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj więcej:

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska)
Data emisji: 19.02.2023
Godzina emisji: 8.45

nt/gs

Polecane