Katie Melua i "Chłopi". Teledysk trafił do sieci

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Katie Melua i "Chłopi". Teledysk trafił do sieci
Katie Melua zaśpiewała piosenkę "End of Summer" do filmu "Chłopi".Foto: PAP/DPA/Henning Kaiser

– Mam nadzieję, że promocja filmu ruszy ponownie i tych nagród na festiwalach będzie więcej – mówi Tomasz Żąda o filmie "Chłopi", przy okazji premiery wideoklipu "End of Summer" Katie Meluy. Utwór jest anglojęzyczną wersją piosenki pochodzącej z obrazu, który był polskim kandydatem do tegorocznych Oscarów.  

 

  • Soundtrack do filmu "Chłopi", skomponowany przez L.U.C.-a, zdobył już status Złotej Płyty.
  • Na światowych rynkach album wydała wytwórnia Milan Records, specjalizująca się m.in. w publikowaniu ścieżek dźwiękowych z największych hitów kina.  
  • Katie Melua, która nagrała własną wersję piosenki "Koniec lata", ma na koncie m.in. utwór "No Fear Of Heights", który został wykorzystany w filmie "Turysta".

"Chłopi" są największym kinowym hitem 2023 roku w Polsce. Film Welchmanów obejrzało ponad 750 widzów. Furorę w serwisach streamingowych robi też muzyka autorstwa Łukasza "L.U.C.-a" Rostkowskiego. Poszczególne utwory są wykorzystywane jako podkład muzyczny do studniówkowych tańców, a na TikToku nie brakuje filmów z przeróżnymi układami choreograficznymi, opartymi na piosenkach z "Chłopów".

Katie (prawie) jak Bela

1 lutego premierę miał teledysk do utworu "End of Summer" w wykonaniu Katie Meluy. To anglojęzyczna wersja kompozycji, którą po polsku zaśpiewali w filmie Bela Komoszyńska i członkowie duetu Kwiat Jabłoni. – Zrobili to pięknie, moim zdaniem nawet chyba lepiej niż Katie – uważa dziennikarz muzyczny Trójki Tomasz Żąda.

źródło: YouTube / L.U.C.Films

Wykonanie popularnej brytyjskiej wokalistki ma jednak szansę zdobyć dużo większy rozgłos na świecie, zwłaszcza że Katie zareklamowała je na swoim profilu na Facebooku. "To był absolutny zaszczyt móc pracować przy tym. Książka, na której oparty jest ten film, należy do kanonu polskiej literatury. Jeśli jeszcze nie widzieliście filmu, gorąco polecam" – napisała artystka.

– Widać, że interesuje się tym, że to nie była chałtura, którą sobie wykonała i poszła dalej – zauważa Tomasz Żąda.

Dziennikarz liczy na to, że popularność piosenki "End of Summer" wywoła nową falę zainteresowania filmem "Chłopi" za granicą. – Mam nadzieję, że ta promocja ruszy ponownie, ten film zostanie troszkę odczarowany i tych nagród na festiwalach będzie więcej – mówi gość "Trójki do trzeciej". 


Posłuchaj

5:09
Katie Melua i "Chłopi". Teledysk już w sieci (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 
Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Tomasz Miara
Gość: Tomasz Żąda (dziennikarz muzyczny)
Data emisji: 1.02.2024
Godzina emisji: 13.42

kc

Polecane