Zuza Baum – rockowa wokalistka "nawrócona" na hip-hop [WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zuza Baum – rockowa wokalistka "nawrócona" na hip-hop [WIDEO]
Zuza BaumFoto: Polskie Radio

Zaczynała od śpiewania mrocznego rocka, a dziś zdecydowanie woli klimaty neosoulowe i hiphopowe. Zuza Baum była gościem Tomasza Żądy, któremu poopowiadała co nieco m.in. o swojej debiutanckiej EP-ce "Sny".

Zuza Baum twierdzi, że jej pierwszą wielką miłością muzyczną był rock. W jego rytmie rozpoczynała swoją przygodę sceniczną, dopóki pewnego dnia nie usłyszała, jak śpiewa Erykah Badu. – Od tamtego momentu moje upodobania muzyczne totalnie się zmieniły. Po mocnych, mrocznych klimatach przyszedł czas na neo soul i hip-hop. Zaczęłam też sama pisać teksty – opowiada wokalistka.

Luz i domowe ciepło

W listopadzie 2023 roku Zuza wydała debiutancki minialbum, zatytułowany "Sny". Większość partii wokalnych na płytę nagrała we własnym domu. – Uwielbiam taki klimat, że robię coś bez pośpiechu, z lampką wina w dłoni. Mogę siedzieć w piżamie od rana do wieczora. Myślę, że ten luz i domowe ciepło udało mi się przemycić do brzmienia tego krążka.

Oprócz głosu Zuzy, jedynym "żywym" instrumentem na płycie jest flet, na którym zagrała ona sama. Cała reszta muzycznych podkładów jest dziełem producentów albumu. Wokalistka zapewnia jednak, że na koncertach promujących ten materiał będzie jej towarzyszył prawdziwy zespół, na dodatek z jazzową sekcją rytmiczną. Sama studiuje na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie.

Zobacz też: 

kc

Polecane