Krystian Ochman: dziadek jest ze mnie dumny

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Krystian Ochman: dziadek jest ze mnie dumny
Krystian Ochman był gościem "Rozmów na żądanie"Foto: Polskie Radio

– Dziadek jest mega dumny i szczęśliwy, że robię to, co kocham – mówi Krystian Ochman. Wnuk słynnego śpiewaka operowego Wiesława Ochmana właśnie wydał drugi album, zatytułowany "Testament".

  • 24-letni Krystian Ochman urodził się w Melrose w amerykańskim stanie Massachusetts. Od kilku lat dzieli swoje życie między Polskę a Stany Zjednoczone.
  • "Testament" to druga płyta w dorobku wokalisty, po wydanym w 2021 roku albumie "Ochman".

W rozmowie z Tomaszem Żądą Krystian Ochman zdradził, że płyta "Testament" pierwotnie miała nosić tytuł "Bittersweet". – Stwierdziliśmy jednak, że chcemy, aby tytuł był po polsku, a jednocześnie dawał podobną energię – powiedział wokalista. – Chodzi o ważne sytuacje w moim życiu, do których już nie wracam, bo mam przed sobą nowe cele.

Słynny tenor dumny z wnuka

Dziadek Krystiana, Wiesław Ochman, jest znanym na świecie polskim tenorem, odznaczonym m.in. Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Z uwagą śledzi poczynania swojego 24-letniego wnuka. – Dziadek jest mega dumny i szczęśliwy, że robię to, co kocham. Oczywiście, obaj jesteśmy świadomi, że ktoś, kto odchodzi od techniki operowej, klasycznej i zaczyna śpiewać w innej technice, musicalowej czy popowej, tym samym oddala się od opery – stwierdził Krystian.  

Młody Ochman urodził się w Stanach Zjednoczonych, dokąd jego rodzice wyemigrowali w czasach PRL-u. W wieku 18 lat przeprowadził się do Polski i podjął studia na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalistyki klasycznej. Do dziś stara się łączyć śpiew operowy z lżejszymi formami muzycznymi, co czasami sprawia kłopoty. – Gdy śpiewam swoje koncerty i potem wracam do mojego profesora, to czasem czuję, że niektóre techniczne rzeczy mi trochę nie działają – przyznał artysta.

"Próbuję znaleźć balans"

Śpiewający tenorem Krystian odnosi coraz większe sukcesy na scenie muzyki popularnej. Wszystko zaczęło się od zwycięstwa w programie "The Voice of Poland" w 2020 roku. Rok później ukazał się debiutancki album wokalisty, a 17 listopada 2023 roku premierę miała płyta "Testament". – Próbuję znaleźć balans, zobaczymy jak to będzie w przyszłości – stwierdził Ochman.

Zobacz też: 

 kc/mo

Polecane