Kowal: dostarczanie Ukrainie broni to część sprawy naszego bezpieczeństwa

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Nie ma sprawy Ukrainy, jest sprawa naszego bezpieczeństwa i częścią tej sprawy jest dzisiaj dostarczenie Ukrainie broni i danie warunków, by stanęła na nogi – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej.

Poseł Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej powiedział że sprawa pomocy Ukrainie i dostaw broni do tego kraju jest obecnie kwestią najwyższej wagi nie tylko dla nas, lecz dla całej Europy.

– Nie ma sprawy Ukrainy, jest sprawa naszego bezpieczeństwa i częścią tej sprawy jest dzisiaj dostarczenie Ukrainie broni, żeby mogła się bronić i danie jej warunków politycznych, żeby mogła stanąć na nogi. Warunek polityczny to rozpoczęcie negocjacji akcesyjnych – stwierdził polityk.

Szef Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych odnosił się także do wstrzymania rozmów o pomocy dla Ukrainy w USA, oceniając, że to zła decyzja, dodając, że Ukraina szczególnie potrzebuje broni. – Broń to warunek, żeby dzielnie stawali na froncie, dlatego, że są w bardzo trudnej sytuacji, lepszej niż się Ruskim wydawało, ale wciąż bardzo trudnej, ponieważ postępy tegorocznej ofensywy nie są takie, jak się wszyscy spodziewali, to też trzeba powiedzieć – zaznaczył Paweł Kowal.

Zbliża się wielki kryzys w Rosji

– Liczba żołnierzy pomaga Rosji, tylko w analizach politycznych bierzmy pod uwagę także inne rzeczy. Nawet w najbardziej optymistycznych dla Ruskich analizach, Rosja za dwa lata będzie miała kryzys ekonomiczny i wiem to od dobrych analityków, dobrze osadzonych w rosyjskich realiach, więc będą inne czynniki, na które musimy być gotowi, jak próba odsunięcia Putina przez jego otoczenie, co spowoduje jeszcze niższy poziom bezpieczeństwa w naszej części Europy – mówił.

Posłuchaj

14:22
Paweł Kowal: jednym z kluczowych elementów, by wzmocnić bezpieczeństwo Polski jest sprawa Ukrainy (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

*** 

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość:
 Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska)
Data emisji:
 08.12.2023
Godzina emisji: 
8.45

PR3/IAR/pg/pr

Polecane