Afera wiatrakowa. Rafał Kasprzyk: liczy się intencja, z jaką wychodzimy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Przygotowaliśmy dobry projekt z dobrymi intencjami - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia poseł Polski 2050 Rafał Kasprzyk o ustawie dotyczącej zamrożenia cen energii, do której dodano przepisy wiatrakowe.

Grupa posłów Polski 2050 i Koalicji Obywatelskiej złożyła w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła. W projekcie ujęto też liberalizację zasad budowy farm wiatrowych. We wtorek wieczorem na stronach Sejmu pojawiła się informacja o wniesieniu autopoprawki, która wykreśla z projektu przepisy dotyczące elektrowni wiatrowych. W sprawie przepisów wiatrakowych śledztwo wszczęła prokuratura okręgowa w Warszawie. Postępowanie toczy się w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa płatnej protekcji.

- To jest wspólny projekt koalicji większości demokratycznej w Sejmie. Pracowali nad nim i nasi posłowie, i KO, i eksperci. Projekt został złożony, okazało się, że są pewne problemy komunikacyjne i wątpliwości - powiedział Rafał Kasprzyk w "Salonie politycznym Trójki" odnosząc się do zamieszania wokół przepisów wiatrakowych. 

Podkreślił, że "zawsze liczy się intencja, z jaką wychodzimy".

- Intencją zamrożenia cen było to, żeby Polacy nie odczuli skutków drastycznych podwyżek cen energii w przyszłym roku - dodał.

Wskazał, że przez 8 lat "zamrożenia" ustawy wiatrakowej ten segment energetyki nie mógł się rozwijać i przynosić korzyści indywidualnym odbiorcom. Dlatego, jak wyjaśnił, w ustawie zaproponowano "rozwiązania wychodzące do przodu".

Poseł Polski 2050 Rafał Kasprzyk powiedział, że autorzy ustawy czekają teraz na opinię Biura Analiz Sejmowych. Poinformował, że Sejm do prac nad projektem wróci za 5-6 dni.


Posłuchaj

15:21
Rafał Kasprzyk o ustawie wiatrakowej (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Najczęściej czytane

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz 
Gość: Rafał Kasprzyk (poseł Polski 2050)
Data emisji: 6.12.2023
Godzina emisji: 8.45

fc

Polecane