"Łut szczęścia" powraca. Kryminał w angielskim stylu w Teatrze Telewizji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Łut szczęścia" powraca. Kryminał w angielskim stylu w Teatrze Telewizji
Weronika Humaj występuje w jednej z głównych ról w spektaklu "Znowu »Łut szczęścia«". Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Kryminalna intryga podszyta dużą dawką abstrakcyjnego humoru – tego możemy się spodziewać po spektaklu "Znowu »Łut szczęścia«". Telewizyjna Jedynka pokaże go w poniedziałek, 27 listopada, o godz. 21.10.

  • Autorem sztuki jest Lech Pijanowski, ukrywający się pod pseudonimem Janusz Jaxa.
  • "Łut szczęścia" był już realizowany w Teatrze Telewizji w 1962 roku.
  • Nową wersję spektaklu reżyseruje Małgorzata Kosturkiewicz, a w jednej z głównych ról występuje Weronika Humaj.

"Łut szczęścia" to nazwa biura, które prowadzi w Londynie prywatny detektyw Frank Venture. Pewnego dnia odwiedza go Mary Black, która prosi go o pomoc w odzyskaniu rodzinnych pereł, które zginęły w tajemniczych okolicznościach pod jej nieobecność. Panna Black nie ma pieniędzy, więc zamierza zapłacić detektywowi dopiero wtedy, gdy sprzeda odnalezione przez niego klejnoty…

Tak zaczyna się akcja spektaklu "Łut szczęścia". Po raz pierwszy został on wystawiony przez Teatr Telewizji w 1962 roku, w ramach popularnej serii "Kobra". Reżyserem był wówczas Janusz Morgenstern, a w roli głównej wystąpił Wiesław Michnikowski.

Powiew świeżości

Po przeszło 60 latach TVP postanowiła powrócić do sztuki Janusza Jaxy. Tym razem za reżyserię odpowiada Małgorzata Kosturkiewicz. – Chcemy nawiązać do komedii kryminalnej w klimacie lat 60., ale też dodać powiew świeżości – mówi Weronika Humaj, odtwórczyni jednej z ról w spektaklu "Znowu »Łut szczęścia«".

Telewizyjna Jedynka nada przedstawienie 27 listopada. Co ważne, będzie ono grane na żywo, co stanowi spore wyzwanie dla całej ekipy. Wszystko trzeba dokładnie doszlifować na próbach, które trwają już drugi miesiąc. – Jest to naprawdę fajne wyzwanie – zapewnia gość "Trójki do trzeciej".

Humorystyczna odskocznia

Jak mówi Weronika Humaj, grana przez nią postać to "kobieta bardzo inteligentna, pełna uroku osobistego i świadoma swoich wdzięków". Aktorka gorąco zachęca, aby ostatni poniedziałkowy wieczór listopada spędzić oglądając przedstawienie "Znowu »Łut szczęścia«". – Myślę, że to spektakl dla wszystkich, którzy potrzebują odskoczni. Będzie to bardzo wdzięczna komedia kryminalna z elementami intrygi i dużą dawką abstrakcyjnego poczucia humoru – obiecuje rozmówczyni Katarzyny Cygler.

Posłuchaj

4:10
"Łut szczęścia" powraca. Kryminał w angielskim stylu w Teatrze Telewizji (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Weronika Humaj (aktorka, odtwórczyni jednej z ról w spektaklu "Znowu »Łut szczęścia«")
Data emisji: 15.11.2023
Godzina emisji: 14.13

kc/aw

Polecane