Znikający Księżyc, czyli nowa sztuczka Davida Copperfielda

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Znikający Księżyc, czyli nowa sztuczka Davida Copperfielda
David Copperfield zapowiedział, że za jego sprawą z nieba zniknie Księżyc.Foto: Shutterstock/Tinseltown

David Copperfield ma szansę już niebawem wrócić na czołówki serwisów informacyjnych. Sławny amerykański iluzjonista zapowiedział, że w lutym przyszłego roku za jego sprawą… z nieba zniknie Księżyc.  

  • David Copperfield jest najbardziej znanym iluzjonistą na świecie.
  • Magazyn "Forbes" uznał także Amerykanina za człowieka, który na swoich magicznych sztuczkach zarobił więcej niż ktokolwiek inny w jego fachu.
  • Copperfield ma w dorobku kilkanaście rekordów Guinnessa, gwiazdę na Hollywood Walk of Fame oraz miano "żywej legendy", nadane przez Bibliotekę Kongresu Stanów Zjednoczonych.

David Copperfield to prawdziwy ekspert od "znikania" obiektów. Słynny iluzjonista potrafił przekonać widzów, że na ich oczach zdematerializowały się nowojorska Statua Wolności, odrzutowiec i wagon Orient Expresu. Jednak zaplanowane na luty 2024 roku wydarzenie ma przebić wszystkie dotychczasowe osiągnięcia 67-letniego Amerykanina. W rozmowie ze stacją ABC News magik zdradził, że właśnie wtedy z amerykańskiego nieba na chwilę zniknie Księżyc.

Znikający Księżyc pomaga dzieciom

Copperfield mówi, że swój popisowy numer przygotowywał przez ostatnie trzydzieści lat, próbując przeróżnych metod. Z pomocą przyszła mu najnowocześniejsza technologia. – Chcę pokazać, jakiej zmiany może dokonać jeden człowiek. Jeśli jeden człowiek może sprawić, że Księżyc zniknie z nieba, to razem możemy sprawić, że nasze dzieci przestaną cierpieć biedę i głód – stwierdził iluzjonista.

Te nieco patetyczne słowa Copperfielda mają uzasadnienie, bowiem swój nowy projekt gwiazdor realizuje we współpracy z organizacją Save the Children, pomagającą dzieciom z różnych zakątków świata.

Iluzjonista przyznał, że od kilku miesięcy przeprowadza intensywne testy spektakularnego widowiska, co może skutkować pewnymi niepokojącymi zjawiskami na nocnym niebie. Na razie nie wiadomo, jak wielki zasięg terytorialny będzie miał jego przyszłoroczny numer i czy na przykład będą mogli go podziwiać ludzie mieszkający poza Stanami Zjednoczonymi. Już teraz każdy może natomiast obejrzeć opublikowany w internecie półminutowy teaser spektaklu przygotowywanego przez najpopularniejszego iluzjonistę na świecie.

Czytaj też: 


Posłuchaj

2:31
Znikający Księżyc, czyli nowa sztuczka Davida Copperfielda (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Witold Lazar
Autor materiału reporterskiego: Bartosz Bielecki
Data emisji: 9.11.2023
Godzina emisji: 11.52

kc

Polecane