"Beksiński.Live" – multimedialny spektakl z dziełami malarza w roli głównej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Beksiński.Live" – multimedialny spektakl z dziełami malarza w roli głównej
Podczas wystawy "Beksiński.Live" obrazy malarza zostaną zaprezentowane w nowej odsłonie, łączącej światy sztuki, technologii i muzykiFoto: Artur Rakowski / Forum

Wielkimi krokami zbliża się premiera wyjątkowego multimedialnego spektaklu "Beksiński.Live", w trakcie którego zaprezentowane zostaną wprawione w ruch i przepuszczone przez filtr nowoczesnych technologii dzieła pędzla Zdzisława Beksińskiego. Widowisku towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu czołowych polskich muzyków.

  • W ramach widowiska "Beksiński.Live" obrazy malarza zostaną zaprezentowane w nowej, wirtualnej oprawie.
  • Na widowisko składa się także muzyka skomponowana przez organizatorów. Utwory zaśpiewają czołowi artyści z polskiej sceny muzycznej.

Spektakle "Beksiński.Live" odbędą się w trzech miastach: Wrocławiu (6.11), Warszawie (8.11) i Katowicach (1.12). Twórcami multimedialnego widowiska są Michał Wasilewski i Kamil "Wishlake" Zawiślak. Jak przyznają w radiowej Trójce, w ramach pracy połączyli się z twórczością Zdzisława Beksińskiego poprzez muzykę. – Tworząc ten materiał i przygotowując kolejne utwory, staraliśmy się jak najwięcej obcować ze sztuką Beksińskiego, aby przemycać te emocje. Było też tak, że te obrazy uczestniczyły w całym procesie. Trochę wymieniliśmy się rolami: Beksiński słuchał muzyki, malując obrazy, a my, oglądając jego obrazy, tworzyliśmy muzykę – opowiada Michał Wasilewski.

Najczęściej czytane:

– Była to taka ciągła wymiana uczuć i emocji z tymi obrazami, pejzażami; próba poczucia ich jako fan i odbiorca tej sztuki oraz przełożenia tego na dźwięki – dodaje Kamil "Wishlake" Zawiślak.

Jak zapowiadają organizatorzy, widzowie mogą się spodziewać intensywnych doznań. – Udało nam się w tym projekcie ożywić obrazy Beksińskiego. Będą one wyświetlane na bardzo dużych ekranach, które niejako będą wciągały odbiorców w świat Zdzisława Beksińskiego. Oprawiono to i okraszoną naszą interpretacją tych dzieł – zapowiada Michał Wasilewski.

Beksiński w oprawie dźwiękowej

Widowisku towarzyszyć będzie oprawa muzyczna przygotowana przez gości "Trójki do Trzeciej". – To są piosenki, a nie tylko utwory instrumentalne. Mamy bardzo ciekawe instrumentarium: oktet smyczkowy, wibrafon, elektronikę i syntezatory, ale też żywe bębny – wymienia Wishlake.

Skomponowane przez organizatorów piosenki zaśpiewają czołowi artyści polskiej sceny muzycznej. – Oprócz mnie mamy także Katarzynę Nosowską, Błażeja Króla, Roguckiego i rapera O.S.T.R. – zdradza Kamil Zawiślak.

Posłuchaj

5:45
"Beksiński.Live" - multimedialny spektakl z dziełami malarza w roli głównej (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Goście: Michał Wasilewski i Kamil "Wishlake" Zawiślak (twórcy widowiska "Beksiński.Live")
Data emisji: 2.11.2023
Godzina emisji: 13.13

qch

Polecane