The Beatles: wkrótce premiera ich nieznanej piosenki! Powstanie też serial o śmierci Johna Lennona

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
The Beatles: wkrótce premiera ich nieznanej piosenki! Powstanie też serial o śmierci Johna Lennona
Już 2 listopada ukaże się singiel z nieznaną piosenką The Beatles. "Now and Then" to podobno ostatni utwór, na którym John, Paul, George i Ringo grają i śpiewają razem.Foto: Shutterstock/usdesign1006

Wielbiciele najsłynniejszej grupy w historii muzyki rozrywkowej są zachwyceni: już wkrótce premierę będzie miała nieznana i, podobno, ostatnia piosenka, w której The Beatles wystąpili razem. Co więcej, jedna z platform streamingowych zapowiedziała produkcję serialu dokumentalnego od nowa opowiadającego historię tragicznej śmierci Johna Lennona.

  • Piosenka "Now and Then", ostatnia, w której John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr wystąpili razem, będzie miała premierę w czwartek, 2 listopada, o godzinie 15 czasu polskiego.
  • Rozpoczęto prace nad miniserialem dokumentalnym "John Lennon: Murder Without A Trial", który ma od nowa opowiedzieć historię śmierci Johna Lennona, wykorzystując niepublikowane wcześniej wspomnienia świadków i inne materiały. Data premiery nie jest jeszcze znana.

The Beatles "Now and Them": 50 lat czekania

Fani The Beatles niecierpliwie spoglądają na zegarki i odliczają już godziny i minuty: w czwartek, 2 października, punktualnie o godzinie 15 czasu polskiego będą mogli wysłuchać ostatniej piosenki, w której nagraniu brali udział wszyscy członkowie The Beatles. Kompozycja "Now and Then" czekała blisko pół wieku na publikację.

Zaczęło się w drugiej połowie lat 70. ubiegłego wieku, kiedy John Lennon w swoim mieszkaniu w Dakota Building nagrał demo na głos i fortepian. W roku 1994 Yoko Ono przekazała żyjącym członkom zespołu taśmy, na których były dema "Free as a Bird", "Real Love" oraz właśnie "Now and Then". Dwa pierwsze utwory ukazały się odpowiednio w roku 1995 i 1996 przy okazji projektu "The Beatles Anthology".

The Beatles: piosenka, singiel, dokument

Jednak w przypadku trzeciej piosenki stało się inaczej. Kiedy Paul, George i Ringo dograli swoje partie, całość, z powodu ograniczeń technicznych, została jedynie wstępnie zmiksowana przy udziale Jeffa Lynne’a jako producenta. A potem odłożona na półkę, by czekać na czasy, w których najnowocześniejsze technologie pozwolą dokończyć pracę. I musiało minąć ponad ćwierć wieku, by tak się stało! W 2022 roku Paul i Ringo ponownie weszli do studia i wznowili prace nad dokończeniem "Now and Them". Do wokalu Johna oraz nagranych w 1995 roku przez George’a partii gitary elektrycznej i akustycznej Ringo dodał nową perkusję, natomiast Paul – bas, gitarę i pianino.

Ostateczny efekt świat pozna 2 listopada o godz. 15 czasu polskiego, jednak już dzień wcześniej premierę będzie miał 12-minutowy dokument "Now and Then – The Last Beatles Song" poświęcony historii powstawania tego nagrania. 2 listopada do sprzedaży trafi również singiel "Now and Then" symboliczne spinający całą historię The Beatles, gdyż na stronie B znajdzie się "Love Me Do" pochodzący z debiutanckiego singla zespołu, który w Wielkiej Brytanii ukazał się w 5 października 1962 roku.

Miniserial o śmierci Johna Lennona

Przedwczesna i absurdalna śmierć Johna Lennona – 8 grudnia miną 43 lata od tego tragicznego momentu – wciąż budzi emocje. Jedna z platform streamingowych potwierdziła, że rozpoczyna produkcję mini serialu dokumentalnego "John Lennon: Murder Without A Trial", który od nowa ma opowiedzieć historię śmierci artysty. Twórcy zapowiadają wykorzystanie niepublikowanych wcześniej zdjęć i rozmów ze świadkami wydarzenia. Narratorem trzyodcinkowej produkcji ma być Kiefer Sutherland.

– Temat zabójstwa Johna Lennona był już przedstawiany, chociażby w filmach "Rozdział 27", w którym główną rolę grał Jared Leto, czy "Śmierć Johna Lennona", przedstawiającym otoczkę medyczną i proces ratowania muzyka – mówi dr Krzysztof Stanisław Werner, znawca The Beatles z Fan Club The Beatles w Lublinie. – Z tego, co jest w informacjach medialnych, pojawiają się świadkowie wydarzeń, fotografie i dokumenty, które wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Więc na pewno będziemy szczególnie na to zwracać uwagę – komentuje.

Now And Then – The Last Beatles Song (Short Film Trailer)/YouTube The Beatles


Przeczytaj także:


Posłuchaj

5:06
Nieznana piosenka The Beatles i mini dokument o śmierci Johna Lennona (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: dr Krzysztof Stanisław Werner (znawca The Beatles, Fan Club The Beatles w Lublinie)
Data emisji: 31.10.2023
Godzina emisji: 14.39

pr

Polecane