AnimeCon 2023 w Poznaniu. Festiwal dla sympatyków japońskiej kultury popularnej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
AnimeCon 2023 w Poznaniu. Festiwal dla sympatyków japońskiej kultury popularnej
Konwenty anime pozwalają fanom japońskiej kultury popularnej zbliżyć się do tradycji i zwyczajów kraju. Na zdjęciu: fanki mangi z TokioFoto: Shutterstock

Ostatni październikowy weekend w Poznaniu upłynie pod znakiem japońskiej kultury i tradycji. Organizowany tam AnimeCon zrzesza fanów zarówno współczesności, jak i historii wielu ośrodków azjatyckich. O szczegółach inicjatywy w "Zapraszamy na weekend" opowiedział organizator wydarzenia, Łukasz Białzor. 

  • "W rzeczywistości cała Japonia jest czystym wymysłem. Nie ma ani takiego kraju, ani takich ludzi. Japończycy są po prostu modnym stylem, wyrafinowanym pomysłem sztuki" - mówił o Japonii Oscar Wilde.
  • Konwenty anime pozwalają fanom japońskiej kultury popularnej zbliżyć się do tradycji i zwyczajów kraju. 
  • AnimeCon to jeden z największych polskich konwentów dla fanów mangi i anime, który do tej pory miał kilka edycji.

AnimeCon 2023 to festiwal oczekiwany przez wielu sympatyków japońskiej kultury popularnej. W planie wydarzenia znalazły się panele, warsztaty, wioska jak z popularnej gry czy degustacja przysmaków japońskiej kuchni. 

Okazja, by poznać Japonię 

– Konwent to wydarzenie edukacyjno-hobbistyczne i zjazd fanów. Organizowany przez nas AnimeCon zrzesza fanów japońskiej kultury popularnej. Dbamy jednak też o to, by nie zabrakło szeroko pojętej kultury i tradycji japońskiej. Dodatkowo uczymy uczestników, jak radzić sobie z emocjami. Można u nas także znaleźć zajęcia z języka japońskiego dla początkujących, zajęcia z mitologii japońskiej oraz warsztaty kaligrafii. Nie zabraknie także gier i światów doskonale znanych wszystkim fanom anime – wyliczał Łukasz Białzor, organizator. 

Najczęściej czytane

Rozrywka i okazja do nauki

Festiwal jest wydarzeniem wyczekiwanym przez wielu sympatyków japońskiej kultury popularnej. Stwarza okazję nie tylko do przebywania w świecie anime, ale też do poznania azjatyckich zwyczajów. Chętni będą mogli nauczyć się najbardziej popularnych i przydanych zwrotów oraz zapisać się na warsztaty kaligrafii. 

Jak podkreślają znawcy języka i kultury, jednym z najczęściej używanych słów w anime jest kawaii (pol. słodki, milutki, uroczy). Okazuje się, że to określenie zakorzenione jest nie tylko w języku, ale też w japońskiej kulturze. W Japonii na każdym kroku można spotkać przejawy bycia kawaii, bo to jeden z licznych sposobów wyrażania siebie. - Jeśli powiemy o dziewczynie lub kobiecie, że jest "kawaii", to będzie to dla niej duży komplement, bo w języku japońskim "kawaii" to symbol kobiecości - wyjaśniali w Polskim Radiu.

Posłuchaj

5:16
Festiwal dedykowany sympatykom japońskiej kultury popularnej. AnimeCon 2023 w Poznaniu (Zapraszamy na weekend/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

AnimeCon 2023 odbywa się w ostatni weekend października w Poznaniu. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Piotr Firan
Gość: Łukasz Białzor (organizator AnimeCon)
Data emisji: 27.10.2023
Godziny emisji: 10.42

zch

Polecane