Hubert Hurkacz walczy o awans do ATP Finals. Czy Polak wystąpi w "turnieju mistrzów"?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Hubert Hurkacz walczy o awans do ATP Finals. Czy Polak wystąpi w "turnieju mistrzów"?
Hubert Hurkacz wciąż walczy o udział w ATP Finals w Turynie. Aby zakwalifikować się do "turnieju mistrzów", Polak musi m. in. zaliczyć udane występy w nadchodzących turniejachFoto: Wang Lili / Xinhua News Agency / Forum

Hubert Hurkacz kontynuuje walkę o zwycięstwo w turnieju ATP 500 w Bazylei. Polak szybko pokonał Jana-Lennarda Struffa i awansował do ćwierćfinału rozgrywek. Jednocześnie tenisista stara się o awans do turnieju ATP Finals w Turynie. Aby jednak dostać się do "turnieju mistrzów", musi jeszcze wyprzedzić w rankingu kilku graczy.

  • Hubert Hurkacz obecnie walczy o zwycięstwo w turnieju ATP w Bazylei. W środę (25.10) Polak awansował do ćwierćfinału rozgrywek.
  • Zwycięstwo w turnieju przybliży Polaka do udziału w ATP Finals, uznawanym za nieoficjalne mistrzostwa świata w tenisie.
  • Aby zapewnić sobie udział w "turnieju mistrzów", Hurkacz musi zaliczyć udane występy w najbliższych turniejach oraz liczyć na słabszą formę zawodników, którzy wyprzedzają go w rankingu.

Pewna wygrana Huberta Hurkacza. Polak walczy o trofeum i punkty

Rozegrane w środę (25.10) spotkanie Huberta Hurkacza z Janem-Lennardem Struffem rozstrzygnęło się w dwóch setach. W 1/8 finału turnieju ATP 500 w Bazylei Polak szybko pokonał niemieckiego tenisistę (6:1, 6:4) i awansował do ćwierćfinału zawodów. Silnym orężem Hurkacza był serwis - najwyżej notowany obecnie polski tenisista zanotował 11 asów przy pięciu rywala. "Hubi" nie popełnił również ani jednego podwójnego błędu, zaś Struff dwa.

W ćwierćfinale turnieju Hurkacz zmierzy się ze zwycięzcą zaplanowanego na czwartek (26.10) meczu pomiędzy Alexem de Minaurem a Tallonem Griekspoorem. Od tego, czy Polakowi uda się zwyciężyć w całym turnieju, mogą natomiast zależeć szanse na awans do turnieju ATP Finals. – Mówimy o nieoficjalnych mistrzostwach świata, które zawsze kończą sezon tenisowy. Kiedyś te zawody występowały pod szyldem "Masters" – wyjaśnia Krzysztof Łoniewski z redakcji sportowej radiowej Trójki.

Najczęściej czytane:

ATP Finals: czy Hubert Hurkacz ma szansę na udział w turnieju?

Aby uzyskać prawo startu w ATP Finals, Hubert Hurkacz musi wyprzedzić kilku graczy w światowym rankingu. Zadanie z pewnością nie należy do najłatwiejszych, jednak sportowiec wciąż jednak wierzy w awans. – Jest jeszcze trochę punktów do zdobycia, aby przeskoczyć na premiowane, ósme miejsce. Cały czas trzymamy kciuki, Hubert też mocno w to wierzy i to jest jego cel. W zeszłym roku powiedział, że nie chce już więcej być rezerwowym, więc celuje w najlepszą ósemkę – mówi ojciec tenisisty, Krzysztof Hurkacz.

Z kolei tenisowy mistrz Polski Lech Sidor zaznacza, że kwestia awansu "Hubiego" to wyjątkowo skomplikowana sprawa. – Do gry wchodzi wyższa matematyka; trzeba liczyć, komu rosną, a komu spadają punkty. Tak jest z Hurkaczem: przez ostatnie tygodnie grał nieźle, ale to nie oznacza, że z automatu dostanie wejście do turnieju mistrzów. Na to pracuje się cały rok – tłumaczy.

Swoje szanse na awans do ATP Finals Hubert Hurkacz zwiększy także poprzez dobry występ w turnieju ATP w Paryżu. – To tak zwany tysięcznik, jest tam dużo punktów do zdobycia. Do tego ciągle będzie musiał zerkać na to, jak sobie radzą ci zawodnicy, którzy są przed nim w rankingu – przypomina Krzysztof Łoniewski.

Posłuchaj

3:29
Hubert Hurkacz walczy o awans do ATP Finals. Czy Polak wystąpi w "turnieju mistrzów"? (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Piotr Łodej
Gość: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 25.10.2023
Godzina emisji: 16.38

qch

Polecane