Trójka|Salon polityczny Trójki
Tusk w 2011 roku parafował umowę z FSB. Müller: przed kim nasze służby nas broniły, skoro Rosja była przyjacielem?
2023-10-04, 09:10 | aktualizacja 2023-10-04, 10:10
Donald Tusk jako premier wyraził w 2011 roku zgodę na współpracę polskiej Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Treść porozumienia ujawniono w serialu "Reset" w TVP Info. - Przed kim nasze służby nas broniły w tamtym czasie, jeżeli Rosję identyfikowali jako przyjaciół? - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller o podpisanej przez Donalda Tuska zgodzie na współpracę SKW z FSB.
Donald Tusk jako premier wyraził w 2011 roku zgodę na współpracę polskiej Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Treść porozumienia ujawniono w serialu "Reset" w TVP Info.
Rzecznik rządu Piotr Müller ocenił w "Salonie politycznym Trójki", że zbadanie tego wątku jest zadaniem dla komisji ds. badania rosyjskich wpływów, a później być może dla prokuratury.
Nieodpowiedzialni ludzi u władzy
- Działania mogły być podejmowane w granicach prawa, tylko po prostu były niezgodne z interesem Polski - wskazał. - To jest problem, gdy nieodpowiedzialnych ludzi dopuszcza się do władzy - oni w ramach swoich kompetencji mogą dokonywać złych rzeczy dla kraju - wyjaśnił.
Müller dodał, że współpraca ze służbami rosyjskimi to "niebywała" i "kuriozalna" sytuacja.
Przed kim nas bronili?
Wskazał, że ujawniona umowa miała miejsce już po wydarzeniach w Gruzji i nie można mówić o naiwności, że Rosja się zmieniła.
- Polska miała donosić Rosjanom na sojuszników z NATO. Ujawniono wstrząsającą treść umowy SKW z FSB. Zatwierdził ją Tusk
- Podlewane alkoholem spotkanie polskiej SKW i rosyjskiej FSB. "Reset" ujawnia nagranie
- Jeżeli porozumienie z takimi służbami się podpisuje, to przed kim my się bronimy? Przed kim nasze służby nas broniły w tamtym czasie, jeżeli Rosję identyfikowali jako przyjaciół? - zapytał rzecznik rządu.
Czytaj także w niezalezna.pl: Szokująca umowa SKW z FSB i zgoda Tuska. Kamiński: Kto to zaakceptował? Wiadomo, że autorami byli Rosjanie
Uległa polityka PO
Gość Trójki mówił też o obecnej polityce PO w kontekście kryzysu migracyjnego i prób przeforsowania mechanizmu przymusowej relokacji.
- W UE wg nich trzeba postępować tak, żeby nikt się na nikogo nie obraził. Jak nasze interesy nie są zgodne z interesami Niemiec czy Francji, to mamy odpuścić swoje interesy, żeby Niemcy i Francja się ładnie do nas uśmiechali - powiedział Müller.
Posłuchaj
***
Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadził: Karol Gnat
Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)
Data emisji: 4.09.2023
Godzina emisji: 8.45
fc/gs