"Europa musi strzec swoich granic". Marcin Ociepa o przesłaniu Polski na szczyt Rady Europejskiej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Wszystkie formy migracji są dopuszczalne, o ile są legalne, my się sprzeciwiamy nielegalnej migracji - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marcin Ociepa. Wiceminister obrony narodowej mówił o bezpieczeństwie Polski i naszych relacjach w UE.

Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa powiedział, iż Polska nie zgadza się na pakt migracyjny. Polityk podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia, że zapraszanie przez Unię Europejską nielegalnych migrantów do Europy nie ma sensu.

- Nie zgadzamy się na pakt migracyjny, który sprowadza się do tego, że po raz kolejny popełniamy ten sam błąd, polegający na tym, że zapraszamy nielegalnych migrantów do Europy, dziwimy się, że z zaproszenia korzystają, i dokonujemy ekwilibrystyki, szukając możliwości rozprowadzenia ich po Europie. Każda taka inicjatywa jest w zasadzie sponsoringiem grup przemytniczych - powiedział Marcin Ociepa.

"Europa musi strzec swoich granic"

Polityk był pytany także o to, z jakim przesłaniem wystąpi premier Polski na szczycie Rady Europejskiej. - Europa musi strzec swoich granic, wszystkie formy migracji są dopuszczalne, o ile są legalne. My się sprzeciwiamy nielegalnej migracji i udowodniliśmy naszą konsekwentną postawą – obroną granicy z Białorusią, gdy migranci zostali użyci jako broń w wojnie hybrydowej, ale i przyjmując miliony uchodźców z Ukrainy, że my rozróżniamy migrację, ekonomiczną od uchodźczej, legalną od nielegalnej - mówił Ociepa.

»KRYZYS MIGRACYJNY - PORAŻKA UNIJNEJ POLITYKI - zobacz serwis specjalny w PolskieRadio24.pl«

Gość audycji odniósł się także do nowych komentarzy Donalda Tuska o możliwym polexicie.

- Ukochanym narzędziem uprawiania polityki przez Donalda Tuska jest kłamstwo i straszenie Polaków. (…) Mieliśmy już występować z UE przy zwycięstwie PiS w r. 2015, minęło 8 lat i dalej jesteśmy w UE, co więcej to w UE zachodzą zmiany, bo w kolejnych państwach wygrywają rządy coraz bardziej prawicowe - ocenił wiceszef MON.


Posłuchaj

9:48
Marcin Ociepa: ukochanym narzędziem uprawiania polityki przez Donalda Tuska jest kłamstwo i straszenie Polaków. Mieliśmy już występować z UE przy zwycięstwie PiS w r. 2015, minęło 8 lat i dalej jesteśmy w UE. Co więcej, to w UE zachodzą zmiany, bo w kolejnych państwach wygrywają rządy coraz bardziej prawicowe (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Karol Gnat
Gość: Marcin Ociepa (wiceminister obrony narodowej)
Data emisji: 29.09.2023
Godzina emisji: 08.51

pg/PR3

Polecane