Bachanalia Fantastyczne – zielonogórskie spotkanie dla wielbicieli fantastyki i nie tylko

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bachanalia Fantastyczne – zielonogórskie spotkanie dla wielbicieli fantastyki i nie tylko
Wśród gości Bachanaliów Fantastycznych będą przedstawicielki ekipy przygotowującej grę wg "Niezwyciężonego" Stanisława LemaFoto: Shutterstock/creativeneko

Ogólnopolski Festiwal Miłośników Fantastyki Bachanalia Fantastyczne to jedna z najstarszych tego typu imprez w Polsce: w tym roku odbędzie się już 37. edycja. W programie są przewidziane spotkania z autorami, blok naukowy, gamesroom, muzyka i wiele innych atrakcji. Organizatorzy gwarantują, że jak zwykle będzie fantastycznie.

  • Ogólnopolski Festiwal Miłośników Fantastyki Bachanalia Fantastyczne odbywa się co roku w Zielonej Górze. W tym roku to już 37. edycja tej imprezy.
  • Wśród zaproszonych gości są m.in. dr Tomasz Mrozek (Centrum Badań Kosmicznych PAN), Dominika Węcławek (pisarka), Piotr W. Cholewa (tłumacz), przedstawicielki Starward Industries – ekipy tworzącej grę wg "Niezwyciężonego" Stanisława Lema.

Trzy fantastyczne dni w Zielonej Górze

Przez najbliższe trzy dni Zielona Góra będzie centrum fantastycznego uniwersum, a to za sprawą Bachanaliów Fantastycznych, które odbywają się już po raz 37. Organizatorzy, czyli Zielonogórski Klub Fantastyki "Ad Astra", jak zwykle przygotował dla wielbicieli fantastyki i nauki szereg atrakcji. – W programie każdy znajdzie coś dla siebie: mamy coś i dla najmłodszych, i dla starszych. Będzie można spotkać czołówkę polskich pisarzy, komiksiarzy, paru muzyków, reżysera filmu i aktorów z tegoż. Będą konkursy, prelekcje, spotkania autorskie, konkurs cosplay: czyli wszystko to, co może się kojarzyć z fantastyką – wylicza Arkadiusz Sobański, prezes ZKF Ad Astra i koordynator całego wydarzenia.

Impreza dla najmłodszych i tych starszych

Zróżnicowany program proponuje punkty bardzo specjalistyczne (np. warsztaty szycia kostiumów cosplay), jak i bardzo ogólne (np. piknik fantastyczny). – Może on być bardzo gładkim wejściem w fantastykę, pierwszym zetknięciem po obejrzeniu jakiegoś serialu, filmu czy przeczytaniu książki – zachęca rozmówca Justyny Grabarz. – Są dwie strony rejestracji dla uczestników: przez naszą stronę www albo na miejscu jest akredytacja. Wydarzenie jest symbolicznie płatne: 60 zł za trzydniowy karnet bądź 20 zł za piątek i niedzielę oraz 30 zł za sobotę – dodaje.

Ogólnopolski Festiwal Miłośników Fantastyki Bachanalia Fantastyczne w Zielonej Górze odbywa się w dniach 22-24 września.

Przeczytaj także:


Posłuchaj

3:10
Trzy fantastyczne dni w Zielonej Górze ((Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Justyna Grabarz
Gość: Arkadiusz Sobański (prezes ZKF Ad Astra, koordynator wydarzenia)
Data emisji: 22.03.2023
Godziny emisji: 10.19

pr

Polecane