Kultowy "40-latek" powraca! - Tym razem na deskach teatru

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kultowy "40-latek" powraca! - Tym razem na deskach teatru
Premiera musicalu "40-latek".Foto: FOTON/PAP

Stefan Karwowski, jego maluch, żona Madzia, Maliniak i Kobieta Pracująca powracają – jako bohaterowie musicalu. Sztuka zatytułowana "40-latek" w reżyserii Joanny Drozdy powstała na podstawie oryginalnego scenariusza Jerzego Gruzy i Krzysztofa Teodora Toeplitza. Opowiedziana w serialu historia powraca po latach, w zupełnie nowym, nieoczywistym wydaniu. 

  • Musical "40-latek" w reżyserii Joanny Drozdy powstał na podstawie scenariusza kultowego serialu Jerzego Gruzy i Krzysztofa Teodora Toeplitza.
  • Jak zaznaczają twórcy spektaklu, to szalona, muzyczna podróż w czasie do epoki pożyczanych od sąsiadów szklanek cukru, nawoływań na obiad niosących się między blokami i niezakłóconego telefonami komórkowymi życia wokół trzepaka.
  • "40-latek" wszedł na afisz Teatru Rampa 15 września. 

Miliony telewidzów zachwycały się polskim serialem, w którym bohaterski inżynier zmagał się z problemami rodzinno-budowlanymi i przemierzał Warszawę słynnym maluchem. Pół wieku po emisji kultowego "Czterdziestolatka" Stefan Karwowski, jego maluch, żona Madzia, Maliniak i Kobieta Pracująca powracają – jako bohaterowie musicalu.

– To bohaterowie, którzy występują w każdym domu. To nasz ojciec, nasza matka i my. Postaci są uniwersalne i opowiadają o rodzinnych problemach obyczajowych i troskach Polaków – zaznaczyła w Trójce Joanna Drozda, reżyserka musicalu.

Nowy czterdziestolatek - stare i uniwersalne problemy 

Reżyserką, scenarzystką i autorką tekstów piosenek do sztuki "40-latek" jest Joanna Drozda. Twórczyni spektaklu pojawi się również na scenie w roli Kobiety Pracującej – zamiennie z Natalią Kujawą. Jako inżynier Karwowski wystąpią Marcin Januszkiewicz oraz Modest Ruciński. W roli Madzi Karwowskiej zobaczymy Annę Mierzwę, a Maliniaka zagra Krzysztof Godlewski.

– Zapraszam wszystkich w podróż pełną piosenek, świetnej muzyki i pięknych choreografii. Cieszę się, że mogliśmy napisać prawdziwy, oryginalny polski musical – dodała w "Trójce do trzeciej".

Czytaj także:

"Czterdziestolatek" 

Kultowy "Czterdziestolatek" to jeden najbardziej cenionych polskich seriali lat 70. XX wieku, który został zrealizowany według scenariusza Jerzego Gruzy i Krzysztofa Teodora Toeplitza. Kultowa produkcja zadebiutowała na antenie Telewizji Polskiej w 1975 roku i od razu zaskarbiła sobie sympatię widzów. Losy tytułowego bohatera, jego rodziny i sąsiadów przyciągały przed telewizory miliony osób, które z zapartym tchem obserwowały codzienne perypetie bohaterów.

W roli głównej wystąpił niezapomniany Andrzej Kopiczyński, któremu na ekranie towarzyszyło wielu znanych i lubianych polskich aktorów. Do dziś wrażenie robi znakomita kreacja Kobiety Pracującej stworzona przez Irenę Kwiatkowską. Trudno pominąć też przezabawną postać Maliniaka, brawurowo odegraną przez Romana Kłosowskiego.

Posłuchaj

3:36
Kultowy "40-latek" powraca! - Tym razem na deskach teatru (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Joanna Drozda (reżyserka musicalu "40-latek")
Data emisji: 19.09.2023
Godziny emisji: 14.37

mat.pras./PR Historia/zch

Polecane