Prace z metalu, ubrań motocyklowych czy żywicy. Niecodzienna wystawa we Wrocławiu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Prace z metalu, ubrań motocyklowych czy żywicy. Niecodzienna wystawa we Wrocławiu
"There are flowers that are born of mud" - nieoczywista wystawa autorstwa duetu Inside Job, czyli Uli Lucińskiej i Michała KnychausaFoto: Shutterstock

Duet Inside Job łączy inspiracje z przeszłości, popkultury i sci-fi. W ich twórczości można odnaleźć wątki związane z posthumanizmem i ciemną ekologią. Prace zespołu artystów będzie można oglądać na wystawie zatytułowanej "There are flowers that are born of mud" - we Wrocławiu. Czym nas zaskoczą?

  • Wystawę zatytułowaną "There are flowers that are born of mud" będzie można oglądać w 66P Subiektywnej Instytucji Kultury we Wrocławiu.
  • Wizja, którą prezentuje duet Inside Job, przenosi nas do świata po apokalipsie, gdzie nadal jest miejsce na nadzieję.
  • Wykorzystując różne materiały, takie jak metal, ubrania motocyklowe i żywica, Inside Job tworzy obiekty inspirowane ciemną ekologią, popkulturą i sci-fi. 

W swoich pracach duet wykorzystują szerokie spektrum materiałów i technik, przeplatając zarówno elementy przemysłowe, jak i organiczne, w tym metal, naturalne i syntetyczne tkaniny, skóry z recyklingu, fragmenty starych ubrań motocyklowych czy subkulturowych płaszczy, drewno i odlewy z żywicy.

Brzydkie i piękne zarazem

Duet artystyczny Inside Job, czyli Ula Lucińska i Michał Knychaus, pochodzi z Poznania, ale znany jest przede wszystkim za granicą.  – Artyści tworzą naprawdę unikalny język. Ich wyjątkowe prace – które będzie można oglądać podczas nieoczywistej wystawy, prezentującej obiekty nie z tego świata – są zawieszone między czymś z przeszłości a tym, co przeżywamy aktualnie. Te prace wymykają się kryteriom estetycznym – operują czymś mrocznym, brzydkim i ciemnym, a z drugiej strony są po prostu przepiękne – mówiła w Trójce Joanna Kobyłt, kuratorka wystawy.

Wątki związane z posthumanizmem i ciemną ekologią 

Roślinno-inżynieryjne hybrydy, które oglądać będziemy na wystawie, to efekt fascynacji tajemniczym Manuskryptem Wojnicza – alchemicznym traktatem, który od stuleci pobudza wyobraźnię badaczy jego zawartości.

W swoich pracach duet wykorzystuje szerokie spektrum materiałów i technik, przeplatając zarówno elementy przemysłowe, jak i organiczne, w tym metal, naturalne i syntetyczne tkaniny, skóry z recyklingu, fragmenty starych ubrań motocyklowych czy subkulturowych płaszczy, drewno i odlewy z żywicy. 

Posłuchaj

5:13
Wątki związane z posthumanizmem i ciemną ekologią "There are flowers that are born of mud" (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Joanna Kobyłt (kuratorka wystawy "There are flowers that are born of mud")
Data emisji: 19.09.2023
Godziny emisji: 14.16

mat.pras/zch

Polecane