"Maskarada" w Rzeszowie. Festiwal dla każdego ze strachem w tle

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Maskarada" w Rzeszowie. Festiwal dla każdego ze strachem w tle
Trzynasta edycja festiwalu "Maskarada" rozpocznie się 24 wrześniaFoto: Waldek Sosnowski / Forum

Po raz trzynasty w Rzeszowie odbędzie się Festiwal Teatrów Ożywionej Formy "Maskarada". Hasło tegorocznej odsłony imprezy, którą organizuje rzeszowski Teatr Maska, brzmi "oSWÓJ lęk". – Będziemy się poruszać wokół tematyki strachu i lęków – zapowiada Przemysław Jaszczak, dyrektor artystyczny festiwalu i Teatru Maska.

  • 13. edycja Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy "Maskarada" odbędzie się w dniach 24-27 września. Jej hasło brzmi "oSWÓJ lęk".
  • W programie wydarzenia przewidziano spektakle, warsztaty, ale i konkurs plastyczny oraz paradę ulicami Rzeszowa.
  • Jak zapowiada Przemysław Jaszczyński, dyrektor artystyczny festiwalu, w trakcie imprezy widzowie w każdym wieku znajdą coś dla siebie.

Trzynasta edycja festiwalu rozpocznie się w najbliższą niedzielę (24.09). W programie wydarzenia znalazło się 11 przedstawień wywodzących się głównie z nurtu off, które zostaną zaprezentowane w różnych miejscach na terenie Rzeszowa.

Jak zapowiada dyrektor artystyczny, zgodnie z hasłem "Maskarady" uczestnicy i organizatorzy postarają się oswoić lub przegnać lęki. – Będziemy to robić za pomocą spektakli, ale też działań pobocznych – wyjaśnia Przemysław Jaszczak.

Jednym ze wspomnianych przez gościa "Trójki do trzeciej" działań jest konkurs plastyczny "Mój strachowy potwór". Ponadto podczas imprezy odbędzie się Parada Stworów i Cudaków, która przejdzie ulicami Rzeszowa. A już po pierwszym festiwalowym spektaklu zostanie otwarta Pracownia Dżepetta. – To piękne muzeum lalek, które zostało w całości zaprojektowane przez pracownię plastyczną Teatru Maska – zapowiada rozmówca Katarzyny Cygler.

Festiwal "Maskarada" – teatr dla widzów w każdym wieku

Większość spektakli przewidzianych w programie tegorocznej "Maskarady" jest skierowana do młodszych widzów. Przemysław Jaszczak zaznacza jednak, że również starsi odbiorcy znajdą w trakcie festiwalu coś dla siebie. W pierwszym dniu imprezy Teatr KTO z Krakowa zaprezentuje na rzeszowskim rynku spektakl "Peregrinus". – To przedstawienie uliczne, stworzone dla nieco starszego widza. Ukazuje jeden dzień zwykłego człowieka. Piękna choreografia, bardzo ciekawe maski i teatr formy – wymienia dyrektor artystyczny festiwalu.

Gość radiowej Trójki dodaje, że wydarzenie obejmuje również serię warsztatów. – Poza spektaklami odbędą się warsztaty dla nauczycieli i młodzieży, a także spotkanie z psychoterapeutą, na którym poruszymy temat depresji u dzieci. Na to spotkanie szczególnie zapraszamy rodziców – zachęca Przemysław Jaszczak.

Najczęściej czytane:

Posłuchaj

4:31
"Maskarada" w Rzeszowie. Festiwal dla każdego ze strachem w tle (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
ProwadziKatarzyna Cygler
Gość: Przemysław Jaszczak (dyrektor artystyczny Festiwalu "Maskarada" i Teatru Maska w Rzeszowie)
Data emisji: 18.09.2023
Godziny emisji: 14.12, 14.18

qch

Polecane