"Duchy w Wenecji", czyli gęsia skórka bez nocnych koszmarów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Duchy w Wenecji", czyli gęsia skórka bez nocnych koszmarów
Kenneth Branagh przeniósł miejsce akcji powieści Agathy Christie do malowniczej WenecjiFoto: Shutterstock/Istvan Csak

Zawiła kryminalna intryga Agaty Christie połączona z atmosferą grozy rodem z horrorów – tak w skrócie można opisać film "Duchy w Wenecji", który w tym tygodniu wchodzi na ekrany polskich kin.

  • Dreszczowiec "Duchy w Wenecji" oparty jest na powieści Agathy Christie "Wigilia Wszystkich Świętych".
  • Reżyserem filmu i odtwórcą głównej roli detektywa Herkulesa Poirot jest pochodzący z Belfastu zdobywca Oscara Kenneth Branagh.
  • "Duchy w Wenecji" będą miały polską premierę w piątek, 15 września.

Akcja filmu rozgrywa się tuż po zakończeniu II wojny światowej, w wigilię Wszystkich Świętych w Wenecji. Emerytowany detektyw Herkules Poirot bierze udział w seansie spirytystycznym zorganizowanym w popadającym w ruinę pałacu. Jeden z uczestników spotkania zostaje zamordowany, a Poirot znów musi użyć swego detektywistycznego geniuszu, by znaleźć winnego zbrodni.

Osadzając miejsce akcji w Wenecji, Kenneth Branagh odszedł od oryginału, czyli książki Agathy Christie. Zdaniem dziennikarza Dawida Muszyńskiego, który miał już okazję obejrzeć "Duchy w Wenecji", był to udany zabieg. – Nie dostajemy "powtórki z rozrywki", jak w przypadku "Śmierci na Nilu", tylko coś nowego – stwierdził krytyk filmowy, nawiązując do poprzedniego obrazu Irlandczyka, także opartego na powieści Christie.

Kolejną wartością dodaną przez reżysera są wyraźnie wyczuwalne elementy horroru, co także spodobało się Muszyńskiemu. – Moim zdaniem to dodaje pewnego uroku tej serii – powiedział gość "Trójki do trzeciej". – To pozycja dla tych, którzy chcieliby obejrzeć jakiś horror, ale zazwyczaj za bardzo się boją. Tutaj poczują gęsią skórkę, ale nie będą mieli koszmarów w nocy – dodał dziennikarz.

Posłuchaj

4:08
"Duchy w Wenecji", czyli gęsia skórka bez nocnych koszmarów (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Michał Żołądkowski
Gość: Dawid Muszyński (krytyk filmowy)
Data emisji: 12.09.2023
Godzina emisji: 13.18

kc

 

Polecane