Fogiel o filmie Holland: paszkwil obrażający Polaków, łukaszenkowska propaganda jest wniebowzięta

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Jeśli ktoś uważa, że jego rolą jest niszczenie wizerunku Polski, przedstawianie nieprawdziwego obrazu sytuacji, to niech się zastanowi, dlaczego ten film jest z takim entuzjazmem przyjmowany nie w Wenecji, ale w Rosji i na Białorusi – mówił w Programie 3 Polskiego Radia poseł PiS Radosław Fogiel.

Film "Zielona granica" w reżyserii Agnieszki Holland otrzymał specjalną nagrodę jury na 80. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Produkcja budzi kontrowersje, krytycznie wyrażają się o niej m.in. politycy obozu rządzącego. 

"Propaganda Łukaszenki docenia treści zawarte w filmie Holland, ponieważ zawiera on przekaz spójny z działaniami informacyjnymi Białorusi i Rosji przeciwko Polsce" – napisał na portalu X (dawniej Twitter) pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

Fogiel o filmie Agnieszki Holland: łukaszenkowska propaganda jest wniebowzięta

Mówiąc o "Zielonej granicy" Radosław Fogiel stwierdził: "Niektórzy po premierze filmu dziękowali Agnieszce Holland za wsparcie kampanii Prawa i Sprawiedliwości". – To oczywiście żartobliwe podejście, bo nie ma z czego się cieszyć, że ktoś zrealizował paszkwil, który obraża Polaków, polski mundur, polskie służby, państwo – podkreślił. Polityk zastrzegł, że filmu jeszcze nie widział, a jego opinia opiera się na zwiastunie i wypowiedzi samej Agnieszki Holland. – Wydaje się, że są to źródła dość miarodajne – wskazał.

Najczęściej czytane

Posłuchaj

15:13
Radosław Fogiel o filmie "Zielona granica" (Salon Polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

– Powiem tak: jeżeli ktoś uważa, że jego rolą jest niszczenie wizerunku Polski, przedstawianie nieprawdziwego obrazu sytuacji, to niech się zastanowi, dlaczego ten film jest z takim entuzjazmem przyjmowany nie w Wenecji (...), a w Rosji i na Białorusi, dlaczego od kilku dni łukaszenkowska propaganda jest wniebowzięta, że ich tezy, które forsują od dawna, są przedstawione w filmie uznanej reżyserki – mówił szef sejmowej komisji spraw zagranicznych.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
ProwadzącaBeata Michniewicz
Gość: Radosław Fogiel (poseł PiS, szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych)
Data emisji: 11.09.2023
Godzina emisji: 8.45

ms/gs

Polecane