Koreańskie fascynacje Polaków. Co nas intryguje?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Koreańskie fascynacje Polaków. Co nas intryguje?
Dla wielu osób fascynacja kulturą Korei zaczyna się od filmów czy muzyki, inni mają nadzieję, że nauka koreańskiego zapewni im dobrze płatną pracęFoto: Shutterstock.com/Olezzo

Polska moda na Koreę trwa w najlepsze. Polacy coraz chętniej uczą się języka koreańskiego. Coraz więcej w Polsce nie tylko koreańskich restauracji, sklepów, ale także salonów fryzjerskich czy kosmetycznych. Odpowiedzią na nową dalekowschodnią fascynację Polaków ma być m.in. uruchomienie bezpośrednich lotów z Wrocławia do Seulu.

  • Język koreański gwarancją sukcesu, czyli praca szuka człowieka.
  • Koreańczycy wybierają Dolny Śląsk.
  • Bezpośrednie loty z Wrocławia skuszą koreańskich turystów? 

– Jak przejdziemy się na przykład po wrocławskich Bielanach, to zobaczymy koreańskie sklepy, koreańskich fryzjerów, koreańskie restauracje – mówi Dorota Kozdrowska, która uczy języka koreańskiego. Jego znajomość, jak się okazuje, coraz częściej gwarantuje znalezienie dobrej pracy. Zdarza się, że koreańscy pracodawcy sami szukają nowych pracowników wśród osób władających językiem. 

Bezpośrednie loty do Seulu to wyjście naprzeciw oczekiwaniom

Od jesieni ruszają także pierwsze bezpośrednie loty z Wrocławia to Azji. – Pierwsze historyczne bezpośrednie połączenia miasta Wrocławia z Seulem – mówił niedawno Cezary Pacamaj, prezes portu. Samoloty będą latać raz w tygodniu. – Wiem, że to długo wyczekiwane połączenie. Cieszymy się, że możemy wyjść naprzeciw państwa oczekiwaniom – dodała Katarzyna Piskorz z LOT-u. Jak zaznaczyła, bezpośredni lot znacząco skraca podróż. 

Przeczytaj także:

Nowe połączenie lotnicze to dobra informacja nie tylko dla polskich miłośników Korei, ale także dla Koreańczyków mieszkających w Polsce. Dzięki nim mają oni nadzieję na częstsze odwiedziny w ojczyźnie. 

– Na ponad 500 firm zarejestrowanych w Polsce z większościowych kapitałem koreańskim ponad 280 jest na Dolnym Śląsku – przypomina Cezary Pacamaj, wyjaśniając, dlaczego właśnie połączenia z Wrocławia mają takie znaczenie. 

Koreańscy turyści odkryją Dolny Śląsk?

– Marzeniem moim, które mam nadzieję będzie się pomału spełniać, jest powolne otwieranie się Korei na nasze firmy – mówi marszałek województwa Cezary Przybylski. Jego zdaniem na tym połączeniu lotniczym może także zyskać dolnośląska turystyka. – Łatwiej będzie rodzinom Koreańczyków, którzy mieszkają na Dolnym Śląsku, zdecydować się na przyjazd w odwiedziny i zobaczyć przepiękny region. 

Posłuchaj

2:41
Fascynująca kultura czy perspektywa dobrej pracy, co sprawia, że Polacy tak chętnie uczą się koreańskiego (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

W Polsce obecnie bardzo popularne są koreańskie filmy, pop, zwłaszcza wśród ludzi młodych. To rosnące zainteresowanie potwierdzają statystyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Koreanistyka to jeden z najpopularniejszych kierunków. W tym roku na jedno miejsce przypadało aż 26 chętnych. 

CO SZOKUJE 🇰🇷 KOREAŃCZYKÓW W POLSCE 🇵🇱/하이양 HAYYANG

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Radosław Nałęcz
Autorka materiału dodatkowego: Martyna Czerwińska (Polskie Radio Wrocław)
Data emisji: 14.08.2023
Godzina emisji: 7.15

gs

Polecane