Dalsze losy Trzeciej Drogi. Paweł Zalewski wyjaśnił, dlaczego do koalicji nie pasuje prezes Kołodziejczak

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Mamy inny cel, chcemy dokonać zmiany, a AgroUnia jest partią buntu. Być może kiedyś przejdzie ewolucję, jak niegdyś Samoobrona - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Zalewski, poseł partii Polska 2050, tłumacząc, dlaczego koalicja Trzecia Droga nie chce włączyć na listy wyborcze osób z ugrupowania Michała Kołodziejczaka.

Paweł Zalewski z Polski 2050 powiedział, że w koalicji Trzecia Droga nie ma miejsca na partię buntu. W Programie 3 Polskiego Radia poseł wyjaśnił, dlaczego ugrupowanie Szymona Hołowni nie zgadza się na obecność AgroUnii na wspólnych listach, które ma tworzyć z PSL. - W tej koncepcji nie ma miejsca na destabilizację sceny politycznej - wyjaśniał.

Paweł Zalewski (Polska 2050) był pytany w Programie 3 Polskiego Radia o to, czy wspólny start Polski 2050 i PSL w nadchodzących wyborach będzie miał miejsce. O tym, że koalicja tzw. Trzeciej Drogi wciąż jest stabilna, mówił w Polskim Radiu w czwartkowy poranek poseł PSL Marek Sawicki.

Jak mówił Zalewski, był moment, gdy koledzy z PSL zastanawiali się, czy korzystniejsze będzie dla nich kontynuowanie koalicji z Polską 2050, czy współdziałanie z AgroUnią.

- Ja jestem przekonany do rozwiązania Trzeciej Drogi, myślę, że ono działa, spotyka się z bardzo poważnym zainteresowaniem społecznym - deklarował.

W jego ocenie Trzecia Droga jest też "w interesie PSL" i dodał, że według niego AgroUnia "tak naprawdę nie była brana tak do końca poważnie" przez ludowców.

Ważne rozstrzygnięcia partyjne w weekend

W sobotę odbędzie się Rada Krajowa Polski 2050. Może na niej zapaść decyzja na temat przyszłości Trzeciej Drogi. 

W poniedziałek wiceprzewodnicząca Polski 2050 powiedziała, że ugrupowanie to nie zgadza się na obecność AgroUnii na wspólnych listach, które ma tworzyć z PSL. Wyjaśniła, że z taką propozycją wyszli ludowcy. Na sobotę zaplanowano również Radę Naczelną PSL.

Trzecia Droga to koalicja wyborcza, zawiązaną między ludowcami a Polską 2050.

***

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj

15:16
Paweł Zalewski (Polska 2050) o przyszłości Trzeciej Drogi i planach opozycji (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Maksymilian Maszenda
Gość: Paweł Zalewski (Polska 2050)
Data emisji: 03.08.2023
Godzina emisji: 08.45

Trójka/in,/

Polecane