Pakt senacki. Czarzasty: mamy jeszcze różnice zdań ws. trzech czy czterech okręgów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Spodziewamy się, że w przeciągu tego tygodnia, może na początku następnego, temat się zamknie – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Nowej Lewicy o pracach nad ostatecznym kształtem paktu senackiego.

W lutym przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Polski2050, Nowej Lewicy, PSL oraz Ruchu Samorządowego "Tak! Dla Polski" zapowiedzieli pakt senacki.

Zgodnie z nim, ugrupowania nie będą wystawiać przeciw sobie kandydatów w wyborach do Senatu. Kandydaci w każdym okręgu będą wspólni i w proporcji proporcjonalnej do sondażowego poparcia oraz szans na zwycięstwo w danym okręgu. Wciąż nie ma jednak ostatecznych ustaleń, a ze strony zaangażowanych polityków płyną sprzeczne doniesienia na temat postępów. Współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń stwierdził, że rozmowy zostały zamrożone. 

– Wszyscy politycy, którzy życzą dobrze paktowi senackiemu, używają różnych słów i różnych metod, żeby mieć wpływ na jak najszybsze pozytywne zakończenie pracy tego sztabu – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Włodzimierz Czarzasty. – Rozmowy są w porządku, trwają, wszystko jest zgodnie z planem – zapewnił. 

– Spodziewamy się, że w przeciągu tego tygodnia, może na początku następnego, temat się zamknie. Mamy jeszcze różnice zdań ws. trzech czy czterech okręgów – doprecyzował. 

Podkreślił, że o przyszłość paktu jest "absolutnie spokojny".

Włodzimierz Czarzasty odniósł się również do doniesień o ewentualnym starcie w ramach paktu Romana Giertycha. 

– Problem z panem Romanem Giertychem jest taki, że nikt go wśród tych czterech podmiotów nie chce zgłosić. To, że nie zgłasza Lewica, jest rzeczą oczywistą – powiedział. 

Posłuchaj

15:01
Włodzimierz Czarzasty o pakcie senackim (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
Najczęściej czytane

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz
Gość: Włodzimierz Czarzasty (współprzewodniczący Nowej Lewicy)
Data emisji: 18.07.2023
Godzina emisji: 8.45

fc

Polecane