Wakacyjna trasa projektu "Iskry Niepodległej" odwiedzi miejscowości wypoczynkowe i uzdrowiskowe

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wakacyjna trasa projektu "Iskry Niepodległej" odwiedzi miejscowości wypoczynkowe i uzdrowiskowe
Ruszyła wakacyjna trasa projektu "Iskry Niepodległej"Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Wystartowała wakacyjna trasa "Iskr Niepodległej". To nowoczesny i multimedialny projekt Biura "Niepodległa". Trasa rozpoczyna się w Polańczyku, gdzie dla mieszkańców i turystów przygotowano również Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa". Przez dwa miesiące projekt odwiedzi 30 większych i mniejszych miast w całej Polsce. 

  • Przez dwa miesiące wakacyjna trasa "Iskr Niepodległej" odwiedzi 30 miejscowości w całej Polsce
  • "Iskry Niepodległej" to mobilne widowisko edukacyjne pokazujące sylwetki wybitnych Polaków: ojców niepodległości, sportowców, podróżników, ludzi kultury, naukowców

Inauguracja wakacyjnej trasy

– To są dwa projekty multimedialne, których celem z jednej strony jest edukacja historyczna, a z drugiej strony budowanie i wzmacnianie postaw patriotycznych, obywatelskich. Nowoczesne technologie multimedialne są wyróżnikiem Biura "Niepodległa" od kilku lat, od kiedy Biuro istnieje i prowadzi swoją działalność – mówi Wojciech Kirejczyk, dyrektor Biura "Niepodległa". – W Polańczyku inaugurujemy wakacyjną trasę projektu, który od początku marca był już w kilkudziesięciu miastach, ale przez te dwa miesiące będziemy odwiedzać przede wszystkim miejscowości wypoczynkowe, uzdrowiskowe – tłumaczy.

Widowisko edukacyjne popularyzujące wybitnych Polaków

"Iskry Niepodległej" to mobilne widowisko edukacyjne, które popularyzuje sylwetki ojców niepodległości, sportowców, podróżników, ludzi kultury, naukowców czy społeczników. – To jest kilkudziesięciu Polaków, którzy swoimi wybitnymi osiągnięciami, dokonaniami zmieniali świat. To są postaci wybrane przez nas z bardzo różnych sfer życia. Zaczynamy tę opowieść od odzyskania niepodległości, więc oczywiście pojawiają się ojcowie niepodległości, mężowie stanu – opowiada Trójkowy gość. – Ale to jest początek i przełomowy moment w naszej historii, który ten potencjał uwolnił, więc pokazujemy też wynalazców, odkrywców, naukowców, ludzi ze świata kultury, sportu. Postaci, które budzą naszą dumę – wskazuje.

Sceną dla tego widowiska jest naczepa wystawiennicza, dzięki czemu projekt jest mobilny i może odwiedzać kolejne miejscowości.

Szczegółowe informacje i listę miejscowości, które odwiedzą "Iskry Niepodległości" można znaleźć na mediach społecznościowych i stronie internetowej Biura "Niepodległa".


Przeczytaj także


Posłuchaj

6:00
Wystartowała wakacyjna trasa "Iskry Niepodległej" (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Wojciech Kirejczyk (dyrektor biura Niepodległa)
Data emisji: 6.07.2023
Godziny emisji: 14.39

pr

Polecane